Amazon'un Kurucusu JEFF BEZOS Uzaya Giderek Astronot Ünvanı Kazandı!

  Baxış 2,288,826

Barış Özcan

Barış Özcan

Il əvvəl

Blue Origin’in ilk insanlı uçuşuna hoş geldiniz. Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, beraberinde kardeşi ve en yaşlı (82) ve en genç (18) astronot ünvanlarını kazanan iki kişiyle birlikte kendi uzay şirketi Blue Origin tarafından yapılan New Shepard roketiyle uzaya çıktı.
Batı Texas çölündeki Launch Site One -1 numaralı fırlatma alanı-ndan TSİ 16:00 ’da New Shepard roketi uzaya gönderildi. Roketin içinde Amazon’un ve roketi tasarlayıp üreten Blue Origin’in kurucusu Jeff Bezos ve kardeşi Mark Bezos’un yanı sıra havacılık tarihinin öncü isimlerinden 82 yaşındaki Wally Funk ve babasının açık arttırmadan satın aldığı biletle uçan 18 yaşındaki fizik öğrencisi Oliver Daemon da yer aldı. Böylece uzay tarihinin en yaşlı ve en genç astronotları aynı roketle uzaya çıkmış oldu.
Blue Origin, Jeff Bezos tarafından insanlı uzay uçuşları yapabilmek amacıyla 21 yıl önce 2000 yılında kuruldu ve son yıllarda çalışmalarına hız verdi. Bugüne kadar 15 mürettebatsız test uçuşu gerçekleştirdi. Geçtiğimiz günlerde Jeff Bezos da Amazon’daki görevinden istifa ederek artık sadece uzay çalışmalarına yoğunlaşacağını belirtti.
Bezos 9 gün önce Virgin Galactic’ten Richard Branson’un ardından uzaya çıkan ikinci milyarder oldu. Richard Branson yerden 100 km yükseklikteki hayali Karman çizgisinin hemen altında yaklaşık 80 km irtifaya çıkmış ve bu da uzayın nerede başladığı konusundaki tartışmaları alevlendirmişti. Eğer 100 km’den başladığını kabul edersek ilk uzaya çıkan milyarder Jeff Bezos oldu.
Uzayın nerede başladığı konusunda evrensel bir standart ya da yasal bir tanımlama bulunmuyor. Yerden yükseldikçe atmosfer inceliyor ve giderek yerini uzaya bırakıyor. Ancak bu dönüşüm birdenbire, -sihirli bir noktada- olmuyor. NASA, Amerikan ordusu ve FAA 80 km’nin üzerindeki uçuşları uzay uçuşu olarak kabul edip lisanslıyor. FAI bu sınırı 100 km olarak kabul ediyor. Aslında Macar Theodore von Karman’ın hesaplamaları 84 km. Atmosfer yardımıyla havada seyahat eden uçakların en fazla bu irtifaya çıkabileceğini hesaplamış. Bu noktadan sonra atmosferin değil yerçekiminin etkisi önemli ve örneğin bir nesne yörüngeye oturtulabiliyor. Bazıları bunu yukarıya, bazıları da aşağıya doğru yuvarlıyor. Bir zamanlar kimsenin bilmediği ve önemsemediği bu 20 km’lik fark birbirine rakip iki şirketten bilet alacak uzay turistleri için önemli olabilir. Öte yandan SpaceX şimdilik bu konularda net bir plan açıklamadı. Ancak ürettiği roketler ISS’e yani yerden 80-100 değil 400-450 km yüksekte alçak yörüngeye rahatlıkla ulaşabiliyor ve sadece yük değil astronotları da taşıyabiliyor.
Bu fırlatmaya ilgiyi arttırmak için bir açık arttırma düzenlenmiş ve adı açıklanmayan biri tarafından 28 milyon dolara bir bilet satın alınmıştı. Ancak geçen hafta adı açıklanmayan bu kişi takvimindeki bir başka plan nedeniyle fırlatmaya katılamayacağını açıkladı. Bunun üzerine ikinci en yüksek teklifi veren Hollandalı bir iş insanı kendi oğlunu göndermek istediğini belirtti. 18 yaşındaki bir fizik öğrencisi olan Oliver Deamon bu şekilde mürettebata katılmış oldu.
New Shepard roketi tekrar kullanılabilen 6 kişilik bir kapsüle sahip. Roketin yolcuları iki günden beri astronot köyünde kalarak günde 14 saatlik simülasyon eğitimleri aldı. 100 km’lik irtifaya çıktıktan sonra 2-3 dakika boyunca yerçekimsiz bir ortamda kaldılar.
Fırlatmanın bugün yapılmasının da özel bir önemi var. Bugün Apollo 11’in Ay’a inişinin 52. Yıldönümü. Roketin adının New Shepard olması da tesadüf değil elbette. Uzaya çıkan ilk Amerikalı ve Yuri Gagarin’den sonra ikinci insan olan Alan Shepard’ın soyisminden ötürü yeni Shepard adı verilmiş. Galiba isimlerle kaderleri arasında gerçekten de bir bağlantı var. Çünkü Alan Shepard uzaya çıkan ilk insan olmaya hazırlanırken büyük bir gizlilikle hazırlıklarını hızlandıran Ruslar 3 hafta önce Yuri Gagarin’i uzaya göndermişlerdi. Burada da Jeff Bezos New Shepard roketiyle bir ilke imza atmak üzereyken 9 gün önce Richard Branson birdenbire uzaya çıkıverdi!

Şərh: 2 825
sude saygeçitli
sude saygeçitli Il əvvəl
82 yaşındaki kadın uzaya çıkıyor bizimkiler tüp kuyruğundan bahsediyor telefonunuzu çıkarın diyor 18 yaşındaki genç uzaya gidiyor bizimkiler gelecek kaygısı yaşıyor. (Çok teşekkürler Barış abi izlemesi bile mükkemmel bir deneyimdi)
Umut Ata
Umut Ata Ay əvvəl
@Jahn Star mmmm
Halil Harbutoğlu
Halil Harbutoğlu 2 ay əvvəl
.
KriptonIT
KriptonIT 5 ay əvvəl
@Hiray bir bir yargılayıp unutmak unutmak yargılayıp yargılayıp asıyorum 😉😉🙃🙃😉🤐😒🧒😑😑😑😑😑😑😑😑😑😑😑😑😑😑😑😑😑😑😑😑😑😑😑🇰🇮🇺🇾
Kırmızı Kalem
Kırmızı Kalem 6 ay əvvəl
Bu saçma yorumu binlerce insanın beğeniyor oluşu ülkenin durumunun özetidir
Jon Snow
Jon Snow Il əvvəl
Amerika: Jeff Bezos uzaya gitti Türkiye: karıma orkid var diyemezsin deyip kasiyeri döven adam
oğulcan çiftci
oğulcan çiftci 10 ay əvvəl
O kadar mi kötu durum
Şevval Orhan
Şevval Orhan 10 ay əvvəl
@ASAMİ SATO ya sen obana ya ben ıoı ya ben o gün yüzden bu hafta içi ben seni çok seviyorum o
Şevval Orhan
Şevval Orhan 10 ay əvvəl
@ASAMİ SATO ya ya sen bana ıhiç sen ne 😦 ya ısen
Şevval Orhan
Şevval Orhan 10 ay əvvəl
@ASAMİ SATO ışın ı
SEFA
SEFA Il əvvəl
Bundan elli-yüz yıl sonra, bu olay tarih kitaplarında yer alacakken aynı dönemde yaşayıpta bu olaydan hiçbir haberi olmayan insanlar da var yazık vallahi.
Berkan Orduluoğlu
Berkan Orduluoğlu 20 saat əvvəl
@Adil Dağdagül arada
Berkan Orduluoğlu
Berkan Orduluoğlu 20 saat əvvəl
qnb bir
AZƏRBAYCAN TÜRKÜ
AZƏRBAYCAN TÜRKÜ Ay əvvəl
@Gerçek Teori Bence de)
gözde
gözde Ay əvvəl
@Adil Dağdagüli
stefan go
stefan go 3 ay əvvəl
@Gerçek Teori knk yalan yok salak gözüyle baktım sanda salk benmişim 😂
Zeynep Bayram
Zeynep Bayram Il əvvəl
Gençlere yol gösterdiğiniz, söyledikleriniz, yardımlarınız için çok teşekkürler
Nisa Nur Atak
Nisa Nur Atak Ay əvvəl
Aaaaaaa
Nisa Nur Atak
Nisa Nur Atak Ay əvvəl
Aa
Nisa Nur Atak
Nisa Nur Atak Ay əvvəl
A
Nisa Nur Atak
Nisa Nur Atak Ay əvvəl
A
Nisa Nur Atak
Nisa Nur Atak Ay əvvəl
A
ALPEREN ASAN
ALPEREN ASAN Il əvvəl
Ülkenin böyle akıllı,ahlaklı insanlara ihtiyacı var gerçekten böyle bir yayını bizimle paylaştığın için teşekkürler Barış Özcan.
can halk
can halk 19 gün əvvəl
@Yaw he he 🏳️‍🌈 ol o ol o ki PP
BAHACK
BAHACK Ay əvvəl
Bizim ülkemiz böyle insanlara sahip çıkmadığı için adam gitti. yani Amerika ya kaptırdık.
Gameplay by Haktan
Gameplay by Haktan 10 ay əvvəl
ülkemizde böyle güzel yerlere gelen güzel insalar olsa bizim ülkede güzel olcakta böyle insanlar çok yok yada var ama çalışmıyolar.Çünkü maalesef gençlerin tek derdi Amerika'da bi yerlere gelmek kendi ülkesini arşa çıkarmakta hiçkimsenin gözü yok Azeriler özbekler falncalar filancalar okadar ülkemizi bayrağımızı ve farklı farklı şeylerimizi severken ülkemiz milletimiz ve devlet büyüklerinden nefret eden tek gençlik biziz kendi ülkemizi sevmeyen bir gençlik var ortada bıu gençlikle ülke hiçbiryerde olmaz neden bizim uçağımız yok diyip bir kerede açıp haberlere türkiyenin ne işlere el attığını amerikaya okadar para döktük 1.2 milyara yakın olabilir hatırlamıyorum peki uçaklar eksiksiz verildimi hayır aynısı tarihtede oldu biz italyaya adaları verdiğimizde hangisini bize verdi amerika para için herleyi yapan bir ülke ŞEREFİNİ BİLE SATAN bir ülke biz güçsüz bir ülke olsaydı aha Osmanlı güçsüzleyince hemen ingilizler balkanlar onlar bunlar nasılda saldırdı peki şimdi neden saldırmıyorlar çünkü saldıramazlar fakat zaten saldırmalarınada gerek yok çünkü ülkemizi sevmeyen insanlar oldukça haa amerika füze atmış ha falanca filanca füze atmış biz zaten kendi kendimizi yiyorum ney işte;kürtler tükrkler,Erdoğana düşmanlık,Ülkeden gidip başka yerlerde yaşamak,Suriyeli türk kavgası.Bunların hepsi zaten bizi bitiren şeyler Amerika okadar güçlü olsayıdı neden sadece ekonomik darbeler vururdu okadar güçlü olsaydı bizide Suriye'ye çevirseydi tarihteki atalarımız gemileri karada yürütmüşken ve osmanlı gibi büyük bir devleti kurmuşken nedir bu rahatsızlık sızınma.Ülkemizin arkada büyük planları var Cumhurbaşkanı 2023 de olacak herşeyi söylerken ne haddinizeki siz ülkemdeki mühendisleri,cumhurbaşkanını ve işçileri küçüm sersiniz Türkiye basit bir ülke değil bunu kafanıza koyun artık
soyad
soyad Il əvvəl
barış abi olmasa böyle görüntüleri verecek ve ugraşacak insansan yok hepsi sanıyoku gençler sadece tik tok da abuk subuk şeyler izliyo ama 2 saatte 300 bin izlenecek kadar genç varmış ülkede seviliyosun başarılarının ve kaliteli videolarının gelmesi dilegiyle iyi bayramlar/bu yorumun aynısını bir başka yuoutubere yazdım ve linç yedim
soyad
soyad 8 ay əvvəl
@Hybro Tens knk iyimisin
Hybro Tens
Hybro Tens 9 ay əvvəl
eüüüüüüüwüüüüüüüüoüüüüüüoüüüüüüüüüooüwüüüüwüüüüüüoüüüüüüüüoüüwüüüüüüüüüüüwüüwwüwüüüoüüüoüüoüoüüüüü
Hybro Tens
Hybro Tens 9 ay əvvəl
@soyad üüüüüüüüüüüüüüüüüüüüw
Jin'in Çikolatalı Noodle'ı 🍜💜
Jin'in Çikolatalı Noodle'ı 🍜💜 Il əvvəl
Annem, babam ve kardeşimle büyük bir heyecanla izledik. Böyle güzel anları video olarak bize sunduğun için teşekkür Barış Özcan. Umarım ben ve benim gibi uzayla ilgili hayalleri olan ve isteyen herkes hayalini gerçekleştirebilir.
Barış
Barış Il əvvəl
Gerçekten bize böyle güzel canlı yayınlar yaptığın için sana sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.Güzel insan.
Fakir
Fakir Il əvvəl
@Siyasal Yaşayıcı Uza lan! Konuyu çarpıtma çabanı boşa.
Barış
Barış Il əvvəl
@P.m Mahmut Özkan Ne kadar boş beleş adam olduğun belli sen ve senin gibiler yüzünden malesef ülke için büyük problem.Allah yardımcın olsun
Siyasal Yaşayıcı
Siyasal Yaşayıcı Il əvvəl
@Fakir Ayrıca yersen uzay ajansı canlı yayını. Yayında yine ey Amerika ey Avrupa diye 45 dakika bağırdı.
Ahmet Akdel
Ahmet Akdel Il əvvəl
Barış abinin anlatırken gözlerindeki heyecan, ses tonu, aldığı keyif ve haz onun uzaya olan tutkusunu ne güzel gösteriyor. Yine şahane terimler öğrendik uzayla ilgili teşekkürler
mustafa kökdemir
mustafa kökdemir 6 gün əvvəl
@Oguzhan Algül iççi öiüiççç ç çççççüi İö
Baran Önen
Baran Önen 2 ay əvvəl
İüişi
Oguzhan Algül
Oguzhan Algül Il əvvəl
Kucuklukten beri hayalim astronot olmak nedense uzaydaki uzakliklarin karanligi ve sessizligi bi hos geliyo umarim bu hayalimi gerceklestirmeden olmem🌌🛰️🚀
ismet Çuha
ismet Çuha Il əvvəl
1.5 saat yayını izledim.Hiç sıkılmadım.Diğer youtuber lar gibi boş muhabbet abartı yok.Olay hakkında teknik bilgi ve donanımın yeterli.Her şeyden önce iyi dilek düşünceler çok güzel.İşlerinde başarılar dilerim.
muh er
muh er Il əvvəl
Teknik bilgi yeterli
Walter White
Walter White Il əvvəl
Çok güzel bir yayındı, sayenizde ingilizce bilmeyenler de güncel bir şekilde takip edebiliyor bu gelişmeleri. Çok teşekkürler Barış Bey.
HYPEREND
HYPEREND Il əvvəl
Gelecekten bunu okuyan insanlara: Asıl ekranda olması gerekenler arka planda bu aracı kodlayan insanlar olmalı biliyoruz ama günümüzde mühendisler gücü henüz ele geçiremediler, mühendisler gelecekte toplumun en üst kesimi olmuştur umarım, hak etiğiniz yeri almışsınızdır umarım.
Subject Zero
Subject Zero Il əvvəl
👍
Abdullah Adabağlı
Abdullah Adabağlı Il əvvəl
@Besim Tibuk hakeza mühendisler de olmasaydı Jeff Bezosun dağları dolduracak altını olsa hiçbir işe yaramazdı 🤗
M. DOGAN
M. DOGAN Il əvvəl
Para herşey için gerekli, basarsın parayı sermeyeyi mühendisin TİLLAHINI kapına dikersin, her konuda böyle bu. 😘
Onur
Onur Il əvvəl
@Buse Taş tamam
İlke
İlke Il əvvəl
Doğum günün kutlu olsun abi, kaç senedir severek takip ettiğim ve örnek almaya çalıştığım birisin. 5,4 milyon kişi olarak videolarını severek izlediğimizi bilmeni isteriz. Her şey için teşekkür ederiz💙
Erkan Sarı
Erkan Sarı Il əvvəl
Abi bunları bizimle paylaştığın için teşekkürler. Sonlardaki tavsiye ve öğütlerin için müteşekkiriz. İyi ki varsın abi❤️
YasDel
YasDel Il əvvəl
Milyarder Savaşları Başladı 💪
Mr.Creeper
Mr.Creeper 9 ay əvvəl
Evt fakat jeff bezos uzaya giderek kendini saldı ve elon musk yaptığı anlaşmalar ve yatırımlar sayesinde ilk önce 222 milya sonra 270 milyarlik serveti elde edil galibiyeti kesinleştirdi
baba yorgun
baba yorgun 11 ay əvvəl
ALLAH TA PARA YOK mu ki ! :/
Esra yardımcı
Esra yardımcı 11 ay əvvəl
@kolsuz gamer gg ggggggggghgggg
Kübra nur Yaman
Kübra nur Yaman Il əvvəl
İnanılmaz bir insansın, bu önemli anları bizimle paylaştığın için çok teşekkür ederim, baya baya heyecanlanıp duygulandıgım anlar oldu
Mey
Mey Il əvvəl
İlk defa uzay konusunda çok iç içe ve kaliteli bir yayın gördüm özellikle de kapsül deki seslerin konuşmaların yayına verilmesi çok etkileyiciydi
güney yılmaz
güney yılmaz Il əvvəl
Bende bir milyarder olup böyle bi yolculuk yapsa idim emin ol önce seni davet ederdim uzay aracına Barış Özcan o kadar heyecanlısın ki o kadar içten anlatıyorsun ki seninle heyecanlanmamak imkansız… umarım bi gün sende Astronot ünvanı alırsın… bunu senin ağzından dinleyeceğimiz günü iple çekiyorum….
İbrahim Elessar
İbrahim Elessar Il əvvəl
Umarım birgün kendi ülkemde de böyle projeler görürüm
Şilan KARAKUŞ
Şilan KARAKUŞ Il əvvəl
Vay be uzaya Gittiler gittiler 8 dk da biz bakalla gitmek için en az yarım saat uğraşıyoruz Sözün bittiği yer
Ahmet faram
Ahmet faram Il əvvəl
@MWK 2002 ye kadar niye yapmadılar
Turan Ertürk
Turan Ertürk Il əvvəl
Teşekkür ederim barış abi. hayatıma kattığın yüzlerce şey için...
Neslihan Bucakcı
Neslihan Bucakcı Il əvvəl
Aileniz ile birlikte dualarınız kabul ve hayırlara vesile olması dileği ile bayramınız mübarek olsun Barış bey :)
Deniz Sarıgül
Deniz Sarıgül Il əvvəl
İzlediğim en doygun alçak yörünge yayınıydı, gayet akıcı keyifli. Kalkış ve iniş açıları muazzam olmuş eline sağlık Jeff ve Barış abim.
B dot
B dot Il əvvəl
Türkiye bu kadar kötü zamanlar yaşarken ve sürekli geriye doğru götürülürken asıl hayatın nasıl gittiğini görmek daha derin ve ağır bir duygu durumu yaratmıyor mu sizde de!
B dot
B dot Il əvvəl
@M - O hayatlar kıymetli abartı yok
M - O
M - O Il əvvəl
@B dot Arkadaş çok abartmışsın
Fakir
Fakir Il əvvəl
@B dot Karşılaştığım en cahil insanlar listeme 1. sıradan giriş yaptın tebrikler.
B dot
B dot Il əvvəl
@Fakir bir daha yazmayayım, Engin Kutlu’ya verdiğim cevabı oku!
B dot
B dot Il əvvəl
@Engin AKP gibi oluşumlarla uzaya gidersen neler olabileceğini tahmin edebilir misin? Uzayda bir köprü inşa eder, sadece bizimkiler geçebilir der veya gişelerde altınla ödetir hatta altın yoksa dünyada kal veya eski köprüden geç der. İleri uygarlıklardan birine yanlışlıkla ananı da al git dese kendini imha etme riski de var 😀 Benim bahsettiğim asil , yüce davranışlar bütünü uygar bir mindset! bugün bağımlı ve trollenen Türkiye’de bundan eser yok. Aslında dünyada bile kalmadı. Kötü kötüyü doğurup büyüttü ve yerleştirdi. Ne kadar aşşağı bir varoluşta sıkıştığını tahmin bile edemezsin. Cenneti bilmeyen cehennemi cennet sanır.
ela
ela Il əvvəl
İşte Türkiyede trend 3 e girmeye gerçekten layık bir video.
Meraen
Meraen Il əvvəl
Yine harika bir video daha ellerine sağlık barış abim,her şeyin en güzelini hak ediyosun.
İMK
İMK Il əvvəl
Ülkede şu videoyu merakla ve hayranlıkla izleyen gençlere sesleniyorum . Bende o gençlerdenim . Sadece izleyebiliyoruz ,ne acı
İMK
İMK 10 ay əvvəl
@Gameplay by Haktan abi vallaha sana bir şey diyemiycem . gençlikte enerji mi kaldı ki. bu yıl diş hekimliğini kazandım . şuan öğrenim görüyorum ama fakülteye gidemiyorum . işlediğim dersten bi verim alamıyorum. online işliyoruz dersleri. hani gençlik ne yapsın bu çaresizlikle .saygılar...
hüda
hüda Il əvvəl
suan izliyorum ilerde izleticem
uğur çelenk
uğur çelenk Il əvvəl
gerçekten sana çok teşekkür ederiz barış abi sende olmasan bizim dünyadan haberimiz yok iyiki senin kanalını keşfetmişim
Alya 7
Alya 7 Il əvvəl
Çok güzel bi canlı yayındı, bizi geliştirdiğiniz için çok teşekkür ederiz barış abi
Ömer Ali Yoldaş ☑
Ömer Ali Yoldaş ☑ Il əvvəl
Kendi cebinde parayla uzaya çıkabilecek kadar zengin bi adamın yaptığını devlet olarak yapamayacak kadar güçsüsüz. İşte size güç gösterisi...
L
L 5 ay əvvəl
3 bilemedin 5 devlet dışında bambaşka bir seviye
Ali Çakıcı
Ali Çakıcı Il əvvəl
Barış bey verdiğiniz doğru bilgiler için sonsuz teşekkürler başarıların devamını diliyorum saygılar 🙏🙏
kabil aktaş
kabil aktaş Il əvvəl
belki göremeyeceğiz ama uzay alanında gün gelecek o kadar çok gelişmeler olacak ki gezegenler arasında dünyada ülkeler arası seyahatler gibi seyahatler olacağına inanıyorum ben
Hatice Seçim
Hatice Seçim Il əvvəl
Bize bu güzel deneyimi yaşatığın için teşekürler Barış Özcan
Melek Feyza Kaşık
Melek Feyza Kaşık Il əvvəl
Mükemmel bir şey olsa gerek. İnşallah bir gün bizde bu heyecanı yaşarız.
murat ogretmen
murat ogretmen Il əvvəl
Çok eksiği olan bir uçuştu. Ama yine de bizim adımıza büyük bir adım daha gerçekleşti. Daha iyileri Güzel ülkeme nasip olsun 🙏🏻
Yiyençift
Yiyençift Il əvvəl
Son bir haber Astronot unvanı alamayacağı açıklandı.Birincisi uzay uçuşu gerçekleştirmek için kalifiye degiller, ikincisi blue origin gemisi mürettebatin katılımı olmadan dunyadan kontrol edildi. Barış bey emeğinize sağlık nasıl geçtiğini anlamadığım 2 saatlik bir videoydu.İyi ki varsınız 👏
Evin Baytar
Evin Baytar Il əvvəl
Bu hayattaki en büyük hayalim bir gün aya ayak basmak,oradan dünyaya bakmak,sonra dünyaya gelip gittiğim yeri izlemek:) Şunu yaparsam bir gün,dünyanın sınırlarını aşmış hissedeceğim.Türkiyede değil de,bir gün başka bir ülkede,belki:)
enes nawaz
enes nawaz Il əvvəl
Sadece birkaç yıl önce dünyanın en büyük hızlı trenleri videolarını izleyip acaba nasıl bir deneyim diye düşünüp, kendi kendime sırıtırdım. Şimdi geldiğimiz noktaya bak güle güle izliyorum
İsmail Akboğa
İsmail Akboğa Il əvvəl
Barış özcan sen harika bir adamsın. bu interneti en faydalı bir biçimde kullanan nadir insanlardan birisin.
Recep Taha
Recep Taha Il əvvəl
Bugün tarihe şahitlik ettim (ettik). Umarım bundan yıllar sonra bu yorumu görüp çocuklarıma anlatabilirim. Ben bu ana canlı canlı , Barış Özcan sayesinde şahitlik ettim diyebilirim.
Halil Ölmez
Halil Ölmez Il əvvəl
Keşke bizde bu seviyelerde olabilsek
Nyagmur
Nyagmur Il əvvəl
Tr gençliği : okuyam, çalışam, para kazanam, yurtdışına gidem, sefaletten kurtulam, mühendis olam, uzaya giden roketin çivisini vuram 18 yaşındaki Olivır: ben bi uzaya gidip gelem
Merve Demir
Merve Demir Il əvvəl
@Jahn Star 18 yaşındaki çocuk amerikan bile degil
Gaming_Turkiye
Gaming_Turkiye Il əvvəl
@rk helva yap yeris
İbrahim Şen
İbrahim Şen Il əvvəl
İşte emeklerinin karşılığını böyle alması çok iyi bir insanın Jeff Bezos 🔍 Sıradaki kişi Elon Musk
marcy's
marcy's Il əvvəl
Barış abi , bize böyle görüntüleri betimleyerek anlattığın için teşekkür ederim(z).
MEKATRONİK Oyuncu
MEKATRONİK Oyuncu Il əvvəl
Kaçırdım ama olsun izlemeye değer. İyiki böyle güzel videolar çekip bize bu haberleri anlatıyorsun teşekkür ederiz abi.
Yaşar Kut
Yaşar Kut Il əvvəl
Uzaya adam gönderdik diyen bir şirket neden aracın içine kamera koymaz cok garip :D
hUh ?
hUh ? 10 ay əvvəl
kabinde zaten fare ..tü kadar yer var sokuşturamamışlardır herhalde
Denis Lenoir Aristocrat
Denis Lenoir Aristocrat 10 ay əvvəl
@Şey Mi Dostum iyi de kanalında paylaştığın veya yaptığın bir şey olmadan takipçi edinmeyi nasıl düşünüyorsun? yap bir şeyler , insanların ilgisini çeksin ki seni takip etsinler... Bomboş kanalı kimse takip etmez.Hadi başla bakalım çalışmaya. Bakarız takip etmeye değer mi değmez mi :D
mmmdli _27
mmmdli _27 11 ay əvvəl
@Düz Dünya Gerçeği Max düzdünyacı zekası
Haşim Sakin
Haşim Sakin Il əvvəl
@ediz Yıllardır roket gönderiliyor bir tane bile böyle bir görüntü yok
ege çelik
ege çelik Il əvvəl
@Trippies ya bilmiyon konuşuyon dünya üçgen bi kere
Eg Mirz
Eg Mirz Il əvvəl
Dünyanın en zengin insanının böylesine çılgın bir işe imza atması bulunduğu konuma gelmesi tesadüf değildir, gözükara bir adammış
Mesut pubg
Mesut pubg Il əvvəl
Keşke trendlerde hep böyle bilimsel yararlı içerikler olsa 😞
Oguzhan Algül
Oguzhan Algül Il əvvəl
Keske astronot olabilsem
Mert
Mert Il əvvəl
1:43:05 Şurada öyle duygulandımki gözlerim doldu sanki kendim uzaya çıkıyormuş gibi heyecanlandım hafiften korkmadım da değil aksi bir şey olacak diye. Zaten uzaya ilgim, merakım ve sevgim çok fazlaydı böyle şeyleri izleyince daha da çok artıyor duygularım. Çok değişik bir şey, gelecek adına umut verici umarım ben de dahil bu yorumu okuyan, okumayan kim varsa bu tecrübeyi yaşar.
smy dnd
smy dnd Il əvvəl
Çocukluk hayalim astronot olmaktı😌izlerken tüylerim diken diken oldu... muhteşem bir deneyim muhteşem ötesi bir olayyyyy
Self discipline machine
Self discipline machine Il əvvəl
Benimki de aya gitmekti.Ama bir gün zengin olurum belki ben de giderim
Emin Abdi Tüzer
Emin Abdi Tüzer Il əvvəl
Hayat yolculuğumuzda hepimize başarılar. Umut oldu bu yayın
Ogün Nahid Karaca
Ogün Nahid Karaca Il əvvəl
Harika bir yayındı. Umarım bir gün bizde ülkece böyle yerlere gelebiliriz. Teşekkür ederiz Barış Özcan, iyi bayramlar.🚀🚀🚀🇹🇷🇺🇸 Fırlatılış anı: 1:43:00
all kpøp♡사랑 #kpop#keşfetaçıl
all kpøp♡사랑 #kpop#keşfetaçıl Il əvvəl
Ne bu, kelime tamamlamaca mı HAAHAJDEDHEJHD😄
rvncllnx
rvncllnx Il əvvəl
Kralsın
Mustafa Gezer
Mustafa Gezer Il əvvəl
eyv kral adamsın
Halil Uyan
Halil Uyan Il əvvəl
Eyv kral
all kpøp♡사랑 #kpop#keşfetaçıl
all kpøp♡사랑 #kpop#keşfetaçıl Il əvvəl
Eyvallah
Ratcha Travel | Thailand
Ratcha Travel | Thailand Il əvvəl
Teşekkür ederim Barış. Bu tarz programlar seninle güzel.
Muhammed Binabbas
Muhammed Binabbas Il əvvəl
Emeğine sağlık 😇 sayende insanlar ufku açılıyor 👏👏
Büşra Azun
Büşra Azun Il əvvəl
Teşekkürler barış abi . Sayende hayallerimin peşinden gitmem gerektiğini öğrendim.
Mustafa'nın Gözünden Her Şey
Mustafa'nın Gözünden Her Şey Il əvvəl
Uzaya giden herkes astronat ünvanı kazanıyorsa uçağa binen herkes Pilot ünvanı mı kazanıyor ya da gemiye binenler kaptan aklımda deli sorular var 😒
Sueda Yilmaz
Sueda Yilmaz Il əvvəl
sonuçta adam uzaya çıkıyor. astronot ünvanını kazanması gayet normal. sen uçağa bindiğinde uçağı sürmüyorsun, bu yüzden yolcu sayılırsın, pilot değil. gemiye bindiğinde de gemiyi sen kullanmıyorsun, yolcu olursun, kaptan değil. uzaya çıkan herkes astronot ünvanı kazanır; çünkü adamlar en az yüz kişilik bir araçta değiller, 4 kişiler ve uzaya sadece kendileri çıkıyorlar.
Ömer Kerem
Ömer Kerem Il əvvəl
Ülkenin durumu şu anda mükemmel degil. Ama 20 yıl öncesine kadarki ilerlememizi kimse küçümseyemez.
Fakir
Fakir Il əvvəl
@Muhammed Akça Ak Parti den önce bayrak teli yaptık diye övünürdük. İp miydi la yoksa?
Muhammed Akça
Muhammed Akça Il əvvəl
20 yıl önce neyde ilerlemişiz? AK Parti'den önce su yoktu, herkes mağarada yaşardı ve avlanarak beslenirdi.
Youtube Hesabı
Youtube Hesabı Il əvvəl
@Ömer Kerem Savunma, askeri vs konularda kötüyüz demedim zaten yorumu bir daha oku. Vasatız tabi, teknolojik cihazlar hem aşırı pahalı hemde az üretiliyor. Çok az markamız var, not : sadece birkaç kısmını yapan markalara bakıp bilgisayar üretiyoruz dersen gülerim. Elektrik kesintileri oluyor sürekli ve 2020 başladığından beri her elektrik kesintisini not aldık eğer bir cihaz daha bozulursa dava açabilmek için, sonuç = 19 kesinti. İnternet hızımız zaten çok yavaş ve şirketler arasında rekabet yok. Araba da üretmedik bu zamana kadar umarım ki Togg sadece hayal olmaz. Teknolojiyi gelecek nesil de pek kurtaracak gibi görünmüyor çünkü düzgün eğitim verilmiyor bu konuda. Elektrik Elektronik okuyorum ve daha iyi bir eğitim verilebilir. 20 yıl öncesi için şunu diyecem knk. Haklısın dokunmatik telefon yoktu ülkede, artık var demek ki geliştik (!). Teknolojiyi Amerika, Çin, Japonya, Almanya, Güney Kore gibi ülkeler geliştirdi ve bize sattılar. Bu bizim geliştiğimiz anlamına gelmez.
Hitler Stalinoğlu
Hitler Stalinoğlu Il əvvəl
20 yıl öncesine göre pek çok şeyde ilerledik.Ama diğer ülkeler yerlerinde saymadılar.Onlar belki de daha çok ilerlediler.Şuan geldiğimiz noktada uzay ajansının ilanından tut çeşitli enerji hamlelerine kadar atılan adımlar fena değil ama YETMİYOR.Daha fazlası için çalışmak zorundayız.
Ömer Kerem
Ömer Kerem Il əvvəl
@AZshow Hesabı İHA sektöründe bizim kadar ilerleyen kaç ülke var?
Selçuk
Selçuk Il əvvəl
Paraşütleri görene kadar Jeff Bezos, Elon Musk'ı alt etti diye düşünüyordum ki paraşütler beni hayal kırıklığına uğrattı. Keşke araç tek parça gidip tek parça gelebilse ama Bezos da Musk da roketlerine o kadar güvenmiyor sanırım en azından şimdilik.
zozan
zozan Il əvvəl
Yorumlara bakıp üzülüyorum gerçekten durumumuz çok kötü ülke olarak hiçbir yararlı ugrasimiz yok
Fakir
Fakir Il əvvəl
Sen ne bekliyordun? Yararlı uğraş yok mu? Ya bi uza.
Mine D
Mine D Il əvvəl
Bu dünya da iyi ki bir Bariş Özcan var.. Çok teşekkürler Bariş bey sayenizde bir çok şeyden haberdar oluyor ve büyük bir heyecanla izliyoruz.. 👏👏
Kaan AL
Kaan AL Il əvvəl
‘’Göklerini koruyamayan uluslar, yarınlarından asla emin olamazlar.’’
Semiha kılıç Özocak
Semiha kılıç Özocak Il əvvəl
Tebrik ediyorum sayın Jeff Bezos, kardeşi Mark Bezos, en genç astronotu ve en yaşlı astronotu , ilkler bir arada. Size de teşekkürler Barış Özcan
Neşecan Ayaz
Neşecan Ayaz Il əvvəl
İzlerken bilee tüylerim diken diken olduuu. Muazzam bir şeyy uzayaa gitmeek vee dünyayııı dıştan görmek. Belki bir gün....🌎
ümran
ümran Il əvvəl
Insaallah yaaaa
ASLAN CİMBOM
ASLAN CİMBOM Il əvvəl
11 dk süren bu kısa ama öz başarılı proje gelecek için çok değerli bir çalışma bizimle paylaşan barış özcan'a da teşekkür ederim 👏
Asım Aşar
Asım Aşar Il əvvəl
Dünya yaşanılamaz hale geldiğinde Milyarder'lerin nasıl kaçacağını görmüş olduk 💪
Elif Arslan
Elif Arslan Il əvvəl
Bu tarz canlı yayınlar yaptığın için sana teşekkür ederiz Barış Özcan
Ozan Çoban
Ozan Çoban Il əvvəl
İnanılmaz bir mühendislik
Sivaslı
Sivaslı Il əvvəl
*Selamlar benim amacım sadece iyiliğe teşvik etme amaçlı videolar çekip hayvan sevgisini insanlara daha çok aşılamaktır.* *Videolarım huzur vericidir* ❣️
model
model Il əvvəl
emeğine sağlık . sayende keyifle izledik. sen ve bu platformlar olmasa haberimiz bile olmayacak şeyleri takib etme şansımız oluyor.
Humanist
Humanist Il əvvəl
Asırlar öncesine gidip insanlara ilerde insanoğlu uzaya gidecek desem, ne derlerdi acaba? Düşününce zamanın bize daha neler göstereceyini merak ediyorum...
M - O
M - O Il əvvəl
@xXProAliRektXx X Ha?
Akif
Akif Il əvvəl
uzaya cikildiktan 60 yil sonra genclere sorulsa ne derlerdi.
xXProAliRektXx X
xXProAliRektXx X Il əvvəl
Sq
Halit
Halit Il əvvəl
O ne yeniyo mu derlerdi.
Asuman Çavunmirza
Asuman Çavunmirza Il əvvəl
Gerçekten çok heyecan verici nefesimi tuttum izlerken Çok isterdim uzaya gidebilmeyi ancak sağlık durumum zaten el vermiyor diyip kendimi teselli ediyorum 😁 gidenlere eşlik etmek bile beni tatmin ediyor. Kendim gitmiş gibi hissediyorum
Kaan Çolak
Kaan Çolak Il əvvəl
Gayet ciddi bir şekilde 'Bu konularda magazinsel bilgiler için danışmanlarım var gördüğünüz gibi...' ve ciddi ciddi de doğru cevap alınması :) Harikasınız Barış abi! Tayland'dan selamlar...
U. U. İngilizce
U. U. İngilizce Il əvvəl
BİR KATKI: Jeff Bezos - Amerika'nın En İyi 10 Üniversitesi ve Mezun Olmuş Ünlü İsimler !! ( SEN DE İZLE )
Mustafa Arslan
Mustafa Arslan Il əvvəl
Türkiye'nin ilk hibrit motorlu uzay aracı başarıyla fırlatıldı.. Bu çok önemli olayı canlı olarak izlemek vardı...
Motosoul35
Motosoul35 Il əvvəl
Barış abi inşAllah bigün sende gidersin senin de gitmeni çok isterim bu işeri seviyorsun seviliyorsun:)
Okan Şahin
Okan Şahin Il əvvəl
Sonunda hak ettiğin yerde, trendlerdesin
Kübra Yoldaş
Kübra Yoldaş Il əvvəl
İnsanlık adına sevindim, ülkem adına üzüldüm. Biz de gidip saray inşa edelim, çünkü saray bir ülkenin gücü, ekonomisi, duruşu, başarısıdır sizin de bildiğiniz gibi.
KABAKCI
KABAKCI Il əvvəl
Ekonomi laf mı atiyon sen çıkar telefonunu sjsjsj
Nilüfer Dizdar
Nilüfer Dizdar Il əvvəl
Harika bir canlıyayın seyrettim sayenizde , emeklerinize çok ama çok teşekkür ederim tarihe sayenizde tanıklık ettim. İyi bayramlar
Aegean
Aegean Il əvvəl
Harika bir yayındı ❤️
Elif Tak
Elif Tak Il əvvəl
Düşünün 82 yaşında bir insan ve zamanında kadın olmasından dolayı uzaya gitme hayallerine kota konmuş. Barış Bey siz onun adını anons edince gözyaşlarımı tutamadım. Müthiş bir bekleyiş, hayal ve azim... Bir kadın olarak çok ama çok gurur duydum. Ahh sen çok yaşa Wally!!...
Elif Tak
Elif Tak Il əvvəl
@Vector Biliyoruz herhalde. Hayalleri her şekilde gerçek oldu ve buna da Bezos vesile oldu..
Vector
Vector Il əvvəl
Jeff Bezos kadına bileti verdi
Sebine Hesenova
Sebine Hesenova Il əvvəl
Barış abinin nerelerden, hangi araçlarla, hangi vasıtalarla araştırma apardığını ve bikgi edindiyini nereden bilebiliriz?
objektif objektif
objektif objektif Il əvvəl
Fazla değil 15 20 yıl sonra tek kişilik küçük motorla her isteyeni uzaya 5 dakikalığına çıkarıp indirecekler.. Hemde cüzi bir miktar para ile... Çünkü teknoloji gelişmeye devam ediyor...
Did the moon landing ACTUALLY happened?
18:24
Elcin Goycayli - Sehid Feryadi 2022 (Yeni Klip)
4:31
Seyyid Taleh - Ey Eshqimin Sultani Huseyn  (Official Video)
4:25
CANLI YAYIN - Elon Musk'ın Neuralink Demosu
2:11:06
CANLI YAYIN - Falcon 9 Türksat 5A Fırlatışı
1:53:16
Time travel... Until the coffee gets cold
14:23
Hayalet Adalar
11:49
Barış Özcan
Baxış 2,1M