Perseverance Rover Mars'a başarıyla indi! Sırada Mars Helikopteri var

  Baxış 2,302,200

Barış Özcan

9 gün əvvəl

Mars'ta eskiden yaşam olup olmadığının işaretlerini araştırmak ve Dünya'ya kaya ve toprak örnekleri toplayıp göndermek üzere yola çıkan "Perseverance Rover"ı kızıl gezegene başarıyla indi. Bu görevde başka bir gezegene ilk kez rover yanında "Ingenuity" adında minik bir helikopter de gönderildi. 18 Şubat'ta Jezero kraterine gerçekleştirilen iniş hakkında ve genel olarak Mars görevleri hakkında bilgileri bu yayın kaydından izleyebilirsiniz.
---
Yayında gösterdiğim linkler:
Rover'ın 3B modeli: mars.nasa.gov/mars2020/spacecraft/rover/
Rover'ın Mars üzerindeki konumu: mars.nasa.gov/mars2020/mission/where-is-the-rover/
Örnek toplama animasyonu: mars.nasa.gov/mars2020/multimedia/videos/?v=423
Jezero krateriyle Salda Gölü arasındaki benzerlik: earthobservatory.nasa.gov/images/147041/jez-like-mars
---
11 dakikada Mars turu: azshow.info/watch/xX6E5mQ1XP0/video.html
Perseverance'la Mars'a geri dönen taşın hikayesi: azshow.info/watch/RrBOYrxVQzk/video.html
Perseverance'ın Dünya'dan fırlatılışı: azshow.info/watch/M1dJ2IJS8J4/video.html

Şərh
Barış Özcan
Barış Özcan 8 gün əvvəl
Yayına katılan ya da sonradan kaydını izleyen herkese teşekkürler. Yayın sırasında gösterdiğim Rover'ın 3B modeli ve Mars üzerindeki konumu gibi bilgilerin linklerini açıklamalar bölümüne ekledim.
Eray Eçim
Eray Eçim 10 saat əvvəl
Ğpppğp
Yılmaz Vural
Yılmaz Vural 3 gün əvvəl
@Bosv3r Bosver une hda ıpıyoıjg
Hasan Olcay
Hasan Olcay 3 gün əvvəl
Bize aktardigin bilgiler için çok teşekkür ederim
Rota Bizim
Rota Bizim 3 gün əvvəl
azshow.info/watch/NaZXm6rSQpk/video.html
mslm Yuce
mslm Yuce 4 gün əvvəl
@Bosv3r Bosver hhh bu
Enes AY
Enes AY 2 saat əvvəl
Kanadadaki bir adanın görüntülerine çok benziyor 🤔😐
PROFESÖR35 MÇ
PROFESÖR35 MÇ 4 saat əvvəl
Herşey güzel hoş veri transferi nasıl yapılıyor.
ejderyaakademi
ejderyaakademi 6 saat əvvəl
Barış Özcan Herzaman Trend olmalı ve Trend kalmalıdır. Emeğinize sağlık. Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. Ejderya Akademisi olarak sizin kadar profesyonel olmasa da çocuklarımız için benzer içerikler oluşturp eğitici,öğretici ve eğlenceli videolar ile çok yakında burada olacağız. Herkesi bekleriz.
Ömer OĞUZ
Ömer OĞUZ 7 saat əvvəl
Barış özcan❤
MC BİLİŞİM MEKATRONİK CHANNEL
MC BİLİŞİM MEKATRONİK CHANNEL 8 saat əvvəl
Mars ile aramızdaki dakika farkı 11 dakika. Buna bağlı olarak iniş esnasındaki kontroller 11 dakika'ya göre hasaplanıyor. Bu hesaplamalar ve olasılıklar doğrultusunda 7 dakikalık korku filmi ismini aldı. Benim fikrim olarak Perseverance aracı üzerinde bulunan RCS'ler kullanılabilirdi. Ancak bu yöntem, inişi bazı noktalarda daha riskli kılacaktır. Kameralar konusuna geldiğimizde ise Mars'ı çok daha net görmenin heyecanını yaşıyoruz. Incendty helikopteri ise yine aynı şekilde bazı gecikmeler gözönünde bulundurularak kontrol edilecek. Rover üzerindeki mikrofon sayesinde, Mars ortamındaki sesler belki atmosfer hakkında bilgi verebilir. Curiosity aracı ise benim izlediğim ilk canlı rover olması münasebetiyle değinmek istedim. Curiosity ise bize Mars hakkında çok bilgi verdi. Tekrar Perseverance aracına dönersek, Jezero krateri ise eskide su bulunduğu düşüncesi nedeniyle detaylıca incelenecek ve alınan örnekler sonraki yıllarda inecek araçlar aracılığı ile Dünya'ya getirilecek. Bize şu an kalanlar ise Space X ve Çin'in aracını beklemek, yeni bilgileri öğrenmek. Size de bu ve bunun benzeri bilgileri vermenizden dolayı teşekkürler. Bu yayını orjinal dilinde izledim ve yayının özeti niteliğinde; tabii yorumlarım dahilinde sizlerle bu yazıyı paylaştım umarım işinize yaramıştır.
Yılmaz TUNA
Yılmaz TUNA 9 saat əvvəl
Hocam verdiğiniz bilgilerle merak uyandırıyorsunuz. teşekkürler.
Kadir Bayraktar
Kadir Bayraktar 14 saat əvvəl
Marstan dünyaya canlı yayın yapıyormuş gibi tiyatro yapıyorlar sende yemiş gibi davranıyorsun. Millette enayi gibi izliyor
TÜRK ÇOCUK
TÜRK ÇOCUK 9 saat əvvəl
Boş yapma
Keramettin Erbil
Keramettin Erbil 15 saat əvvəl
Bu araç mı bulur, yoksa insanlı araç mı bulur ancak bildirilen bir gerçek var, orada yaşayanlar ile karşılaşacağız. Orada yaşayan, iletişim kuran yaratılanlar var. Bunu da bilinsin için tarihe not düşmek için yazdım. Biz görürüz veya görmeyiz. Ama iletişim kuracağız. O gün gizlenmez ise insanlık bir çok gerçeği öğrenecek.
Görsel vaaz
Görsel vaaz 16 saat əvvəl
hep aynı hevesle kandırma, 50 senedir su bulundu acaba hayat varmı. 10 sene sonra bu yayınları ballandıra ballandıra anlattığın için utanıcaksın malesefki.
TÜRK ÇOCUK
TÜRK ÇOCUK 9 saat əvvəl
Boş yapma
Abdullah Aydın
Abdullah Aydın 17 saat əvvəl
Texasda kendi insanları açlıktan ve donarak ölüyor. Bunlar uzayda yaşam arıyor. Lan ALLAH sana dünyayı vermiş burda yaşamayı becerememişsin. Marsta hayat bulsan ne yapcan. Kıyamet kopunca marsın yok olmicanı sanan mallar
nolifebetterthanmine
nolifebetterthanmine 17 saat əvvəl
barış özcan sen ne garip bi adamsın ya biraz allah iman aşkın olsun be
Elmas Nasıl Bulunur
Elmas Nasıl Bulunur 17 saat əvvəl
Congratulations to NASA
ELon muSK
ELon muSK 23 saat əvvəl
19:25 amerikada ki ögrenciler vs türkiyede bakanların sefasını süren öğrenciler (köleler).
Ferit Öztürk
Ferit Öztürk Gün əvvəl
Nasa' nın Marsa gerçekten gitmiş olma ihtimalini, gitme sebeplerini ve gittik diye yalan söyleme sebepleri diye ikiye ayırıp düşündüğümde kafam karışmıyor değil. Amerikan halkına karşı olan sorumluluklarını göz önünde bulundurduğumuzda her yıl halktan toplanan 30 Milyar dolarlık verginin bir karşılığı mutlaka olmak zorunda. İster gitmiş olsun ister gitmemiş olsun gittik demek zorundalar. Uluslararası boyutta bunu düşündüğümüzde Amerika'nın büyüklük ve güçlülük algısı içinde bu çok iyi bir propaganda. Ama diğer yandan diğer ülkelerin bu konuda sessiz kalma ihtimallerini de düşünmek gerekir, eğer bu alanda bir sahtecilik yapılmış olsa bunu tespit etmeleri çok da zor olmasa gerek.
rıdvan ergin
rıdvan ergin Gün əvvəl
barış bey bu linki seyretseniz bana mantıklı geldi ne dersiniz. azshow.info/watch/w66xiHipy_I/video.html
rıdvan ergin
rıdvan ergin Gün əvvəl
barış bey 1.38.55 saniyedeki görüntü nasıl çekilmiş acaba aracı arkadan kameramı takip ediyor .......görüntülerin hepsi animasyon olduğu açık seçik belli değilmi sizce 1,53,09 sn deki görüntü mars yüzeyine önce kamera indirip sonra çekimemi başlamışlar acaba enterasan. 1,53,28 sn süzülme anını havadan nasıl çekim yapıyorlar bana açıklamasını verebilirmisiniz. teşekkürler.
rıdvan ergin
rıdvan ergin Gün əvvəl
barış bey marstan dünyaya radyo sinyalleri 11dk değil 73 dk gelir çünkü aradaki mesafe 220 milyon km radyo sinyalleride uzayda sn de 300000 km hız a sahip olan ışık hızına eşittir hesap yaparsanız 73dk denk gelir arada 6.5 kat fark var yani mars dünyadan bize belirtilen 220 milyon km değil 1430000000 km uzakta olur.yanlışmıyım.
rıdvan ergin
rıdvan ergin Gün əvvəl
bu işte bir gariplik yokmu sizce
Ergin ÖZER
Ergin ÖZER Gün əvvəl
Hepsi yalan
TÜRK ÇOCUK
TÜRK ÇOCUK 19 saat əvvəl
Değil
Eğitim Rehberi
Eğitim Rehberi Gün əvvəl
Yan mahalleye geçemiyorum millet marsa gidiyor diyenler 😂😂 👇👇
jussevo
jussevo Gün əvvəl
İndiyse ne yapalım..reklam çak hemen..oh Miss birazda suyundan ..para 💸 kas..izleyen cahil halk..birazda süsle..aç kalacaksın yoksa.. AZshow olmasa
TÜRK ÇOCUK
TÜRK ÇOCUK 19 saat əvvəl
Boş konuşma
Maqa Fetəliyev
Maqa Fetəliyev Gün əvvəl
Lan sen diyilmiydin dünya düz diye nasil simdi planetlər yuvarlak gozukuyo hayatınız yalan be sızın 🤬🤬
TÜRK ÇOCUK
TÜRK ÇOCUK 19 saat əvvəl
Dünya düz demedi
عبد المناف
عبد المناف Gün əvvəl
أرجو الترجمة للغة العربية ...🙌
Elnur Nesirli
Elnur Nesirli Gün əvvəl
Heç kəs göylərə qalxmayıb mars yalan yox bir güneş bir ay var olarda bize yaxın
Elnur Nesirli
Elnur Nesirli Gün əvvəl
Hepsi yalan qardaşlar siz helede inanırsız inanın
AHMET ÇELİK
AHMET ÇELİK Gün əvvəl
Abi sağol
Furkan küçük
Furkan küçük Gün əvvəl
Şu adam bi trend 1 e gelsin artık bee
Mr.Satech FR
Mr.Satech FR Gün əvvəl
Bunun Gerçek olduğuna inanmıyorum Inanmayanlar var mı acaba?
Aynn Mert
Aynn Mert 2 gün əvvəl
Kendimi fen dersinde gibi hissettim
kutluhan kılıç
kutluhan kılıç 2 gün əvvəl
Abi sen Türkiye için bulunmaz bi nemetsin
hakan acar
hakan acar 2 gün əvvəl
Mars’a aracın içinde insanda gönderilseydi hayatta kalabilirmiydi Mars ortamında ?
hasanali kuzu
hasanali kuzu 2 gün əvvəl
barış özcan mars macerası bizim için hayal insanlık için önemli dünyanın içine ettik çok az kaldı büyük kıyamet e mars ta yaşam olmaz hepimiz öleceğiz ahirette görüşürüz .mars a selamlar
Knight
Knight 2 gün əvvəl
Barış bey Güneş merkezli sistemde dünya sistemle birlikte 720 bin km hızla akıp giderken güneşin etrafında da 107 bin km ile döndüğü ayrıca kendi ekseni etrafında da 1670 km hızla dönüyor deniyor..Dünyadan uzaya çıkan araç sistemin 720 bin km. hızını yakalayıp marsa nasıl iniyor.. Mekik dünyadan uzaya çıktığı an sistem altından kayıp gitmez mi.. 2.soru şimdiye kadar canlı yayınlarınızı izledim. Hiçbir canlı yayında mekiği uzaya çıktıktan sonra canlı göremedik. Hep simülasyon devreye giriyor.. Uzaya çıkan aracı görüntüleyebilecek uydu yok mu..576 aktif uydu var diyorlar.. Diğer kafama takılan 3.soru 1 ışık yılı 9.4 trilyon km. Samanyolu galaksisinin çapı 105.700 ışık yılı.. Yani samanyolu galaksisinin çapı 100 katrilyon km ediyor..Güneş sisteminden samanyolu galaksisinin dışına çıkmak için yaklaşık 25 katrilyon km gidebilmek gerekiyor..samanyolu galaksisinin fotoğrafını nasıl çekmişler..Fotoğrafı çekebilmek için samanyolu galaksisinden dışarı çıkıp kadraja alıp deklanşöre kim bastı..1970 lerde uzaya gönderilen voyager aracı ancak 22.5 milyar km gidebilmiş.. Daha uzağa giden araç şuan benim bildiğim yok..Bunlar nasıl oluyor..teşekkür ederim..
Otomobil Günlüğü
Otomobil Günlüğü 2 gün əvvəl
Harika bir anlatım Barış bey Canlı izleyemedim ama o anki heyecanı şimdi izlerken bile hissettirdiniz bana 👏👏👏çok güzel bir yayın olmuş emeklerinize sağlık👍
Emre Kadim
Emre Kadim 2 gün əvvəl
Ya bosverin su trend muhabbetini adam anlatıyor öğretmen ders anlatırken konuşan öğrenciler gibi olduk anı yaşayın.
Kadir Sönmez
Kadir Sönmez 2 gün əvvəl
Amerikanın ispanyollara duyduğu saygıyı da Türkiye kürtlere gösterse keşke
Görkem Gölpek
Görkem Gölpek 2 gün əvvəl
Merhaba Arkadaşlar! Barış abime NASA ve Dünyamızdaki Uzay Bilimi ile ilgili gelişmeleri yakından takip ederek meraklı akıllara kılavuzluk ettiği için çok teşekkür ederim. AZshow' da yapmış olduğun Uzay bilimi ile akılda merak uyandıran videolar göz ardı edilmeyecek kadar hayati bir öneme sahip. Ulusal Uzay Hava Ajansı tarafından Kırmızı Gezegene gönderilen Otonom Robot Perseverance Rover' ın AZshow kanalında Mars Gezegenine iniş videosunun 1:12:08' deki canlı yayın akışını AZshow' un İngilizce alt yazı özelliği açıkken izlerseniz, kıdemli bir NASA çalışanın, NASA Bilim adamları ve Mühendisleri arasında, 1960'lı yıllardan beri iyi şans getirdiğine inanılan fıstık (peanuts) yeme geleneği ile ilgili bir adet üzerine yaptığı konuşma sırasında anlam kayması yüzünden yaşanan küçük bir kriz! Videoyu izlerken, konuşmacının yüzündeki maskeden dolayı makine öğrenmesi prensibine göre çalışmaya çalışan sesleri ve sözcükleri tanıyabilen alt yazı programı, ne yazık ki maske engeline takılarak peanuts --> penis sözcüğüyle özdeştirerek çok da trajik komik olmayan bir durum yaşandı (: AZshow'un makine öğrenmesi yoluyla öğrenebilen bu yapay zeka yazılımını Google Turing Testine tabi tuttu mu acaba? Neyse, sonuçta insanoğlu beşer, makine şaşar! Allah'tan Uzaylı Zekiyelerin istilasına uğramadık! Çok şükür, III. Dünya galaksiler arası meteor bombardımanı gibi talihsiz bir durum da yaşanmadı! Şaka bir yana! Sonuçta, fıstık yemenin iyi şans getirdiğine inanmak iyimser bir tavır olmakla beraber yoğun baskı altındayken, stresle başa çıkabilmek uğruna, yaşanan stresin olumsuz etkilerini azaltmak ve heyecana kapılmamak için Fıstık yenildiğini biliyoruz (::
Semih Cinpolat
Semih Cinpolat 2 gün əvvəl
Bende gitmek istiyom
Sol anahtarım
Sol anahtarım 2 gün əvvəl
22:16 "DARE MIGHTY THINGS" paraşütle şifrelenen yazı duvarlarına da motto olarak yazılmış.
Aytül Yücebel
Aytül Yücebel 2 gün əvvəl
Dünya bitti şimdi de Mars'ı mı kirletmeye gidiyorlar.
axe x
axe x 2 gün əvvəl
zaten marstan dünyaya geldik lo
savas savas
savas savas 2 gün əvvəl
Selamınaleyküm Adam Gibi Adam Olan Sayın Cumhur Başkanımız Başkan Erdoğan'a Selam Olsun Gizlice Özel Emir Vermeli Reisimiz Özellikle Boğazlar Ve İstanbul Çok Acil Şekilde Ağır Silahlandırılmalı Bol Bol Mevzilenmeliyiz Önce İstanbul Sonra Bıbrıs ve Akdenizde Adaların Hepsine Yerleşmeliyiz Öncü Birliklerimiz ve Asker Sayımız 1 Milyon Değil Sabit Devir Dayımlı Standart En Az 3 Milyon Küsür Askerimiz Olmalı Sayımıza Nufusumuza Göre Askerimiz Az Bize 1 Milyon Hiç Yakışmıyor 3 Milyonu Bulmamız Lazım Ayrıca Caydırıcı Olacaktır.Bütün Büyük devlet Veya İmparatorluk Yaşayanlarda Böyledir. koskoca TÜRKİYE Biziz Güzel Şekilde Düşünüp silahlanıp pilanlı ve Hazır Olmalıyız Tatbikatlarımız bol bol yapılmalı akdenizde ve egede trakyada istanbulda kıbrısta güçlü silahlarla savunma hatlarına ve rakam olarakta gizli gizli bütün avrupayı natoyu abd yi bütün dünya bize her an saldıracakmış gibi savunmak için dünya da olabilir ama avrupa abd nato yunanistan israil birleşik araplar suudi arabistan fransa mısır bunlar gibi gizli gizli daha kimler var hazır kıtalar rusya'yada fazla güvenmemeliyiz bahsettiğim ülkeler araplar bize karşı silah ve savaş uçaklarını cirit adasına ve bazı yunan adalarına konuçlandırmış durumdalar ayrıca amerikanın italyada çok tank ı zırhlı araçlarının toplam sayısı 15 bin civarı savaş uçakları ve 4 tanede uçak gemisi var ayrıca amerika kıbrıs rum kesimini aşırı silahlandırıyor 1 yıldır aynı şekilde gizlice savaş ve sivil gemilerle yunanistanı ağır silahlandırıyorlar amerika yıllardır ırak ve suriyeyi ağır silahlandırdı ve bilmiyorum haberi olanlarınız varmı ama doğru haber ve görüntüleri yakalayan türk kamyoncumuz da paylaşmıştı 1 buçuk seneden fazla oldu amerika tam olarak etrafımızı sarıp silahlandırdı romanya ve bulgaristana ayrı ayrı her biri türk silahlı kuvvetleri envanteri kadar silah ve yığınak yapıldı ve bu gizlice devam ediyor yunanistana atom bile verecekler durum buraya doğru gidiyor verip biz vermedik kendisi üretmiş diye manşetler atarlar yakında kardeşlerim bir türk milliyetcisi ve askeri olarak konuşuyorum rica ediyorum bu mesajımı paylaşın savunma sanayi üzerine paylaşım yapan yutuburlara atın bu bahsettiklerimle ilgili videolar atıp devletimizi daha hızlı şekilde önlem almaya bizimde katkımız olsun lütfen sizde bu konular üzerine paylaşımlar yapın yorumlar yapın uyarılarda bulunun kara kutu yu bilal feyz i ve bu önemli yutuburlarımız gibi devletimize milletimize bilgiler aktarabilecek 15 -20 yutup kanalı bulunuyor hepsinde bu konuyla ilgili özel yayınlar yaptırıp insanlarımızı biliçlendirmeli devletimizi önlemler konusunda hızlı şekilde artık teşvik edici olmalıyız amerika yıllardır arizonada bin yıllık tatbikat yapıyor türkiye ye karşı hedefleri ayrıca 96 saatlik seferberlik süremiz içerisinde türkiye yi malup etmek zaman daralıyor gerçekten insanlarımızı ve devletimizi ayıktırabilmeliyiz bunun için söylediğim gibi yapıp paylaşımlar ve yaptığım gibi bu konularla alakalı yutuburları bu ciddi konu üzerine teşvik edip devletimize hızlıca önlemler almayı milletimizide bilinçlerdirmeyi kendimize görev bilmeliyiz rica ediyorum bilgiler i aktarın ve lütfen kendinizi türk hissediyorsanız dünya müslümanlarının abisi öncüsü bir evin en sağlam direğidir türkiye bir çadırın direği gibidir. Türkiyem 2 milyar müslümanın sebebidir Türkiyem bütün umutlar bizde türkiye yok olursa bu hainler bu kalleşler bu vampirler bütün müslümanların kökünü kazıyacaklar bunun bilincinde olalım lütfen ve Lütfen Müslüman Devletleri Haricinde Hiçbir Avrupalı'ya SİHA - İHA İnsansız Hava Araçlarını Satmayalım Lütfen İNŞALLAH Bundan Sonra Müslümanlar Dışına İHa - SİHA - BAYRAKTAR TB 2 gibi Teknolojilerimizi biran önce Müslüman Harici Satmayı Durdururuz.İNŞALLAH buna göre ciddiyetle paylaşıp üzerimize düşeni yapalım lütfen allah bu kansızların eline geçirmesin ülkemizi bizi ıraktan suriyeden doğu türkistandan çok daha beter ederler allah korusun düşmanlarımız birlik olup hazırlıklarını gizli yapanda bir kısmını açık göstere göstere yapanlarda mevcut artık cepe avrupa nato amerika araplar yunanlar israil konuçlanmışlar pusudalar kendisini müslüman hisseden türk hisseden herkese selam olsun kardeşler ciddiyetle üzerinde duracağınıza inanıyorum hızlı şekilde derhal bilgilendirelim insanlarımızı allahım bizi her savaşta en az zaiatla galip kılsın her savaşımızı kazanmayı düşmanların oyunlarını başlarına çalmayı nasip edip galip kılsın bizleri inşallah amin. lütfen ciddiyetle hızlı şekilde paylaşın yapmanız gerekeni yapın lütfennnn
savas savas
savas savas 2 gün əvvəl
Selamınaleyküm Adam Gibi Adam Olan Sayın Cumhur Başkanımız Başkan Erdoğan'a Selam Olsun Gizlice Özel Emir Vermeli Reisimiz Özellikle Boğazlar Ve İstanbul Çok Acil Şekilde Ağır Silahlandırılmalı Bol Bol Mevzilenmeliyiz Önce İstanbul Sonra Bıbrıs ve Akdenizde Adaların Hepsine Yerleşmeliyiz Öncü Birliklerimiz ve Asker Sayımız 1 Milyon Değil Sabit Devir Dayımlı Standart En Az 3 Milyon Küsür Askerimiz Olmalı Sayımıza Nufusumuza Göre Askerimiz Az Bize 1 Milyon Hiç Yakışmıyor 3 Milyonu Bulmamız Lazım Ayrıca Caydırıcı Olacaktır.Bütün Büyük devlet Veya İmparatorluk Yaşayanlarda Böyledir. koskoca TÜRKİYE Biziz Güzel Şekilde Düşünüp silahlanıp pilanlı ve Hazır Olmalıyız Tatbikatlarımız bol bol yapılmalı akdenizde ve egede trakyada istanbulda kıbrısta güçlü silahlarla savunma hatlarına ve rakam olarakta gizli gizli bütün avrupayı natoyu abd yi bütün dünya bize her an saldıracakmış gibi savunmak için dünya da olabilir ama avrupa abd nato yunanistan israil birleşik araplar suudi arabistan fransa mısır bunlar gibi gizli gizli daha kimler var hazır kıtalar rusya'yada fazla güvenmemeliyiz bahsettiğim ülkeler araplar bize karşı silah ve savaş uçaklarını cirit adasına ve bazı yunan adalarına konuçlandırmış durumdalar ayrıca amerikanın italyada çok tank ı zırhlı araçlarının toplam sayısı 15 bin civarı savaş uçakları ve 4 tanede uçak gemisi var ayrıca amerika kıbrıs rum kesimini aşırı silahlandırıyor 1 yıldır aynı şekilde gizlice savaş ve sivil gemilerle yunanistanı ağır silahlandırıyorlar amerika yıllardır ırak ve suriyeyi ağır silahlandırdı ve bilmiyorum haberi olanlarınız varmı ama doğru haber ve görüntüleri yakalayan türk kamyoncumuz da paylaşmıştı 1 buçuk seneden fazla oldu amerika tam olarak etrafımızı sarıp silahlandırdı romanya ve bulgaristana ayrı ayrı her biri türk silahlı kuvvetleri envanteri kadar silah ve yığınak yapıldı ve bu gizlice devam ediyor yunanistana atom bile verecekler durum buraya doğru gidiyor verip biz vermedik kendisi üretmiş diye manşetler atarlar yakında kardeşlerim bir türk milliyetcisi ve askeri olarak konuşuyorum rica ediyorum bu mesajımı paylaşın savunma sanayi üzerine paylaşım yapan yutuburlara atın bu bahsettiklerimle ilgili videolar atıp devletimizi daha hızlı şekilde önlem almaya bizimde katkımız olsun lütfen sizde bu konular üzerine paylaşımlar yapın yorumlar yapın uyarılarda bulunun kara kutu yu bilal feyz i ve bu önemli yutuburlarımız gibi devletimize milletimize bilgiler aktarabilecek 15 -20 yutup kanalı bulunuyor hepsinde bu konuyla ilgili özel yayınlar yaptırıp insanlarımızı biliçlendirmeli devletimizi önlemler konusunda hızlı şekilde artık teşvik edici olmalıyız amerika yıllardır arizonada bin yıllık tatbikat yapıyor türkiye ye karşı hedefleri ayrıca 96 saatlik seferberlik süremiz içerisinde türkiye yi malup etmek zaman daralıyor gerçekten insanlarımızı ve devletimizi ayıktırabilmeliyiz bunun için söylediğim gibi yapıp paylaşımlar ve yaptığım gibi bu konularla alakalı yutuburları bu ciddi konu üzerine teşvik edip devletimize hızlıca önlemler almayı milletimizide bilinçlerdirmeyi kendimize görev bilmeliyiz rica ediyorum bilgiler i aktarın ve lütfen kendinizi türk hissediyorsanız dünya müslümanlarının abisi öncüsü bir evin en sağlam direğidir türkiye bir çadırın direği gibidir. Türkiyem 2 milyar müslümanın sebebidir Türkiyem bütün umutlar bizde türkiye yok olursa bu hainler bu kalleşler bu vampirler bütün müslümanların kökünü kazıyacaklar bunun bilincinde olalım lütfen ve Lütfen Müslüman Devletleri Haricinde Hiçbir Avrupalı'ya SİHA - İHA İnsansız Hava Araçlarını Satmayalım Lütfen İNŞALLAH Bundan Sonra Müslümanlar Dışına İHa - SİHA - BAYRAKTAR TB 2 gibi Teknolojilerimizi biran önce Müslüman Harici Satmayı Durdururuz.İNŞALLAH buna göre ciddiyetle paylaşıp üzerimize düşeni yapalım lütfen allah bu kansızların eline geçirmesin ülkemizi bizi ıraktan suriyeden doğu türkistandan çok daha beter ederler allah korusun düşmanlarımız birlik olup hazırlıklarını gizli yapanda bir kısmını açık göstere göstere yapanlarda mevcut artık cepe avrupa nato amerika araplar yunanlar israil konuçlanmışlar pusudalar kendisini müslüman hisseden türk hisseden herkese selam olsun kardeşler ciddiyetle üzerinde duracağınıza inanıyorum hızlı şekilde derhal bilgilendirelim insanlarımızı allahım bizi her savaşta en az zaiatla galip kılsın her savaşımızı kazanmayı düşmanların oyunlarını başlarına çalmayı nasip edip galip kılsın bizleri inşallah amin. lütfen ciddiyetle hızlı şekilde paylaşın yapmanız gerekeni yapın lütfennnn
Efe
Efe 2 gün əvvəl
spam yapma it
SEYİT GENCAY
SEYİT GENCAY 2 gün əvvəl
Dislike atanlar düz dünyacı lavuklar 🤭🤭🤭
KIRMIZI KOLTUK
KIRMIZI KOLTUK 2 gün əvvəl
azshow.info/watch/UYGDHqA1OxE/video.html
KIRMIZI KOLTUK
KIRMIZI KOLTUK 2 gün əvvəl
azshow.info/watch/UYGDHqA1OxE/video.html
KIRMIZI KOLTUK
KIRMIZI KOLTUK 2 gün əvvəl
azshow.info/watch/UYGDHqA1OxE/video.html
Rümeysa Karaca
Rümeysa Karaca 2 gün əvvəl
SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİNDE EBELİK BÖLÜMÜ SON SINIFTA OLAN ÖĞRENCİLERİ ÜNİVERSİTESİ YÖNETİMİ TARAFINDAN KORONA AŞISI OLMALARI İÇİN TEHDİT EDİLİYOR. KAYNAK:MERİDYEN HABER TWEETER
Mithat Çetinkaya
Mithat Çetinkaya 2 gün əvvəl
Ne deyimki öyle bir zamanki yalani dogru. Dogruyuda yalan diye yutturmaya devam. Hani Allah ile aldatilmayin deniliyor bende bilimle aldatilmayin diyorum yani sorgulayin. Akil ve vicdan sahiplerine selamlar
TUͥRͣKͫISH ΛRMY
TUͥRͣKͫISH ΛRMY 2 gün əvvəl
Doğu Türkistan'da ki kardeşlerimize yapılan zulmü haykırmak için Twitter'da tag başlatmışlar. Sen de Twitter'dan #DoğuTürkistandaNeOldu tag'ine en az 3 tweet at ve kardeşlerimizin sesi ol!!
AmAçSıZ ve eglenceli
AmAçSıZ ve eglenceli 2 gün əvvəl
Animasyonlar guzeldi inanmiyorum bu haberlere.
TOP 10 Mix
TOP 10 Mix 2 gün əvvəl
azshow.info/watch/Htkt5wAFX3w/video.html
Raziye Tengiz
Raziye Tengiz 2 gün əvvəl
MARS'A İLK ADIM ATAN İNSAN OLSAYDIM ŞUNU DERDİM -BENİM İÇİN KÜÇÜK AMA MARS ,DÜNYA VE İNSANLIK İÇİN BÜYÜK BİR ADIM ... DERDİM
özgür aksu
özgür aksu 2 gün əvvəl
Adamlar çizgi animasyonla Mars'a inip kutlama yapıyorlar, akşam partide de onları ağzı açık izleyip yasa varol çeken yarım akillilara gülüp eğleniyorlar sanırım, azıcık zeka ya, azicik.. bu gariban da bayağı bi heyecanlanmış ballı ballı anlatıyor:))))
Yunus AKAN
Yunus AKAN 2 gün əvvəl
iyi ki varsın özcan
Yasin Acar
Yasin Acar 2 gün əvvəl
teşekkürler barış abi bu haberi paylaştığın için ben toprak
erkam yilmaz
erkam yilmaz 2 gün əvvəl
Ya adamlar film çeviriyor siz de inanıyorsunuz Aya indiklerini söyledikleri gibi
Ömür Kömürcü
Ömür Kömürcü 2 gün əvvəl
Nasa Perseverance'ın gönderdiği fotoğrafı sansürledi iddiası atıldı sizce doğrumu
Emrah Akmis
Emrah Akmis 2 gün əvvəl
2 saat nedir be
E. G.
E. G. 2 gün əvvəl
Bu yayın yapıldığında hasta idim o halde yinede barış özcan izlenir adam canlı yayın yapar bizim millette iki gün sonra haberi olur iyiki varsın Bariş özcan teşekkürler.
ODDS RT
ODDS RT 2 gün əvvəl
Selamün aleyküm barış abim Instagram mesajlara bakarmısın Muhammeduz609❤️❤️❤️
taner atmaca
taner atmaca 3 gün əvvəl
Sevgili barış özcan elan muskın karbon filtresi 100 milyon dolarlık yarışması dünya için değil Mars içindir çünkü Mars büyük oranda karbondioksitten oluşan ince bir atmosfer tabakasıyla kaplı.
Harun Sırdaş
Harun Sırdaş 3 gün əvvəl
Şimdi marslılar düşünsün😎😎
Hatice Nas
Hatice Nas 3 gün əvvəl
Amerikanın gözü salda gölünde, büyük oyunu göremiyor musunuz?
GrammyNomination Taehyung
GrammyNomination Taehyung 3 gün əvvəl
Allah razı olsun abi hem eğlenceli hem de çok bilgilendirici bi yayın daha çok saol
tekk Tekk
tekk Tekk 3 gün əvvəl
Böyle bir videoya ne sebeple dislike atarsın ki ?
GrammyNomination Taehyung
GrammyNomination Taehyung 3 gün əvvəl
Anlamak zor hatta imkansız
Enes&Furkan Yiğit&Arda
Enes&Furkan Yiğit&Arda 3 gün əvvəl
1:56:08 barış abi heycandan ingilizce konuştu
Efe
Efe 2 gün əvvəl
ne alaka
GrammyNomination Taehyung
GrammyNomination Taehyung 3 gün əvvəl
1:28:57
GrammyNomination Taehyung
GrammyNomination Taehyung 3 gün əvvəl
1:21:02 hfghjjlkojhgfhkkjhlk
İKO
İKO 3 gün əvvəl
Herşeyde geri kalıyoruz Türkiye bu konuda çok geri yazık yani insanlar mars'a ay'a uzaya herşeyi gönderiyolar biz halen Başka şeylerin peşindeyiz.Gerçekler böyle Hiç kimse kusura bakmasın
mustafa ha işte o
mustafa ha işte o 3 gün əvvəl
"kar küreme operasyonu".. :)
GrammyNomination Taehyung
GrammyNomination Taehyung 3 gün əvvəl
48:00 yaşasın ırkımız
GrammyNomination Taehyung
GrammyNomination Taehyung 3 gün əvvəl
Röportaj adamla yaptığın videodan sonra bunu izlemeye geldim abi kusura bakma ama ciddiye alamıyorum fkfkkfkfkgkgkkfkfkfkfkfkgkgk
Nurdan Kavaklı
Nurdan Kavaklı 3 gün əvvəl
azshow.info/watch/QH1VA83V-_s/video.html
Can Özdemir
Can Özdemir 3 gün əvvəl
Mükemmel bir çalışma mükemmel bir anlatım çok teşekkür ederiz barış abi.
Ebru Sağlam
Ebru Sağlam 3 gün əvvəl
Arkadaşlar Zuzu TV de küçük kardeşimiz ayaz için onun iğleşmesi için ailesi video yüklüyor lütfen videoları izleyip aileye destek verelim
Ebru Sağlam
Ebru Sağlam 3 gün əvvəl
azshow.info/watch/8xz3qFPXlTU/video.html
Murat Güven
Murat Güven 3 gün əvvəl
Vizyonum ve Misyonum 1- Yazılım şirketi açmak, yapay zeka geliştirme çalışmaları yapmak, sistem kurmak (Uzay, bilim ve teknoloji alanlarında misyonumuzun temelini hazırlamak) 2- Ar-Ge Merkezi kurmak (Yeni nesil teknolojileri desteklemek ve geliştirmek. Gençlerimize öncülük etmek, yol göstermek) 3- Kendi enerjisini üreten motor teknolojisini üretmek ve piyasaya sürmek (Doğaya faydalı, insanlığın gelişmesine öncü teknolojiyi, avuç içine sığdırmak) 4- Uzayda yakıta ve hiçbir dış etkene ihtiyaç duymayan, hareket etmeyi sağlayan motor teknolojisini üretmek ve geliştirmek (Uzay teknolojisinde yeni bir evreye geçmek) 5- Güneş sistemi içinde ve dışında gezenenler, uydular, gökcisimleri etrafında, yörüngelerinde dolaşan, 360 derece yüksek çözünürlüklü kameralara sahip, uzay droidleri geliştirmek ve yollamak (Gelecek nesillerin, uzay hakkında daha fazla görsele ulaşmasını sağlamak. Hayallerinin yolunu açmak, ulaşılmaz olanın imkansız olmadığını göstermek) 6- Gelecek nesillere yatırım yapmak (Başarılı gençlerimize, çocuklarımıza, doğru eğitimi vermek. Uzay, teknoloji, bilim alanlarında yeni projelere destek sağlamak) Her şey doğru soruyu sormak ile başlar. "Neden olmasın?" Büyük Fikirler, Büyük Global Şirketler Yaratır. Murat Güven (Girişimci) İnstagram: murat_guven_official
Halis KALE
Halis KALE 3 gün əvvəl
azshow.info/watch/-cXFVaJNQyc/video.html
Turk Turkic
Turk Turkic 3 gün əvvəl
Turkiye mutalaka marsa gidecek Amerika Baka kalacak... Bir 10 ile 20 sene sabir...
Efe
Efe 2 gün əvvəl
ayn başka?
Ahmet'le Değişik İşler
Ahmet'le Değişik İşler 3 gün əvvəl
ABİ BEN DE MARS YOLCULUĞUNA BİLET ALDIM ARAÇ BENİM İSMİMİ MARSA GÖTÜRDÜ!!!!!!!! 🪐🪐🪐 YEMİN EDERİM BAKIN BABAM BANA SÜPRİZ YAPTI, ŞU AN İSMİM MARSTAAAAAAAAA!
Ahmet'le Değişik İşler
Ahmet'le Değişik İşler 3 gün əvvəl
BABAM NASANIN İNTERNET SİTESİNDEN ALDI
Ahmet'le Değişik İşler
Ahmet'le Değişik İşler 3 gün əvvəl
GERÇEKTEN ÇOK İYİ YAAAAAAAAA... MARSA İSMİ GÖTÜRÜLEN İLK TÜRKLERDEN BİRİ BENİM ÇÜNKÜ BENDEN BAŞKA BİRİ DE ALMIŞ OLABİLİR
Lakayıtlar
Lakayıtlar 3 gün əvvəl
YA TAMAM DA SON VİDEOMDA CİNLİ KÖYE GİTTİK SAKIN KAÇIRMA.öşl
Barış Sarıdede
Barış Sarıdede 3 gün əvvəl
hepinize iyi günler abilerim ablalarım bugün benim doğum günüm de TR800006200042200006294217 gönlünüzden ne koparsa artık🤠
Feyza Fidan
Feyza Fidan 3 gün əvvəl
Sa barış Özcan izleyen arkadaşlarım seeg e gidiyorsanız yorum yapın çok devrik oldu ayyy çokşaçma
Emirhan Erboz
Emirhan Erboz 3 gün əvvəl
azshow.info/watch/0QCLctcyQ1w/video.html
Ahmet Özsarı
Ahmet Özsarı 3 gün əvvəl
Arkadaşlar bir bakmışsınız uzaya barış abiyi göndermişler canlı yayın felan yapiyomus marstan ahshshs
Mey Miler
Mey Miler 3 gün əvvəl
22:10 de arkada dare mighty things yazıyor Neden buna önem verdiğimi anlayanlara selam olsun😇
BA 2
BA 2 3 gün əvvəl
Abi senin için NASA ajanı oldugunu söylüyorlar NASA'dan para aldığını söylüyorlar doğru mu
Halit Kiraz
Halit Kiraz 3 gün əvvəl
Sen ne güzel bir insansın Barış abi, senin yaptığın videolar sadece bir içerik değil insanlık adına yapılmış değerler bütünü. İyiki varsın güzel insan.
m C
m C 3 gün əvvəl
hocam bişey sorucam.. hiç kendiniz koyupda bulamadığınız oluyormu ? 🤣😂
AliRıza Dokuyucu
AliRıza Dokuyucu 3 gün əvvəl
azshow.info/watch/wA8kvvwyOFU/video.html Acaba NASA bizi yinemi kandiriyor
Rehman Rzayev
Rehman Rzayev 3 gün əvvəl
Azerbaycandan Selam olsun Barış abi 🇦🇿🇹🇷. Teşekkürler severek izliyoruz
Ahmet Yağızer
Ahmet Yağızer 3 gün əvvəl
Cüneyt arkının attığı cirit marsta bulunmuş
International Sports
International Sports 3 gün əvvəl
azshow.info/watch/zZpu-7QnzFM/video.html
appan arha Karss
appan arha Karss 3 gün əvvəl
Fizik buluşları yeni teknolojiye uyarlıyarak yeni cihaz üretmek için Mars Rover Projesi sebep oluyor.
m C
m C 3 gün əvvəl
nasa land rover dan saglam reklam parası almış belli.
Shadow Legends
Shadow Legends 3 gün əvvəl
game changing çünkü işe yararsa rover dan daha kullanışlı helikopter!
m C
m C 3 gün əvvəl
bırak hocam bu mars hikayelerini. sen inanıyomusun bu yalanlara. birak baska gerçek şeyler yayınla.
Aimkog
Aimkog 2 gün əvvəl
@Efe onlarda bilmiyor
Efe
Efe 2 gün əvvəl
inanmamamız için sebep ne?
TUͥRͣKͫISH ΛRMY
TUͥRͣKͫISH ΛRMY 3 gün əvvəl
Doğu Türkistan'da ki kardeşlerimize yapılan zulmü haykırmak için Twitter'da tag başlatmışlar. Sen de Twitter'dan #DoğuTürkistandaNeOldu tag'ine en az 3 tweet at ve kardeşlerimizin sesi ol!
Mustafa YILDIZ
Mustafa YILDIZ 3 gün əvvəl
teşekkürler!..
kadir turkoglu
kadir turkoglu 3 gün əvvəl
İnsan bir protokolü toplar kırmızı kurdele keser Biden bir açılış konuşmasıyla dünya bizi kıskanıyor falan der,valinin tuvalet açılışını bile kurdele keserek yaptığı bir ülke vatandaşı olarak şiddetle kınıyorum sizi
InSight Mars'a İniyor! (CANLI YAYIN)
1:34:42
Barış Özcan
Baxış 2,3M
CANLI YAYIN - Falcon 9 Türksat 5A Fırlatışı
1:53:16
Maraşlı 6. Bölüm
2:19:01
Maraşlı
Baxış 6M
Arıza 22.Bölüm
2:17:39
Arıza
Baxış 1,8M
Did the moon landing ACTUALLY happened?
18:24
Barış Özcan
Baxış 4,2M
This Helicopter Is Now On Mars!
16:01
Veritasium
Baxış 4,6M
Maraşlı 6. Bölüm
2:19:01
Maraşlı
Baxış 6M
Arıza 22.Bölüm
2:17:39
Arıza
Baxış 1,8M
Maraşlı 7. Bölüm
2:15:33
Maraşlı
Baxış 4,5M
Arıza 22.Bölüm
2:17:39
Arıza
Baxış 1,8M