Kuruluş Osman 80.Bölüm Fragmanı

  Baxış 1,329,696

Bozdağ Film

Bozdağ Film

3 ay əvvəl

Abone Olmak için ; bit.ly/2RkoW7H​
O, kömür karası gözleriyle, gaza ve hürriyet ateşini tutuşturacaktı.
Adı, Ertuğrul Gazi oğlu Osman’dı…
Karanlığın içinde ona yol gösteren “aşk” oldu…
Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda, gök ekini gibi biçilen; yedi göğü, yedi yeri, dağları, denizleri aşacak bir milletin rüyasını “aşkla” gördü.
Gücünü kılıcından değil, “aşktan” aldı… Zorbalığa adaletle; köleliğe hürriyetle direnen, tarihin gördüğü en büyük imparatorluğa adını “aşkla” verdi.
72 milleti kıran bozuk düzene karşı başkaldırı, mazlumların sessiz çığlığına umut, Kuruluş’un adı oldu…
Kuruluş Osman… 400 çadırlık bir obadan, “ilahi aşkla” kurulan bir cihan imparatorluğuna yürüyüşün hikayesi.

Şərh: 630
⁴² Yunus Emre ¹⁹²²💚🤍
⁴² Yunus Emre ¹⁹²²💚🤍 3 ay əvvəl
Sevgili Senarist kardeşim bize Osman Bey'in tekfurlarla savaşlarını göster, fetihlerini göster.Doğu Roma ile savaşını göster,koyunhisar savaşını göster,köse mihalle bir olup yaptığı savaşları göster, Osman Bey'in Mevlânâ'yla görüşmelerini göster yani tarihe bağlı kalsan çok uzun senaryo yazılır aslında.Tarihle alakası olmayan şu durumlardan vazgeç artık
Mohamad Nobaly
Mohamad Nobaly 3 ay əvvəl
مال
Mohamad Nobaly
Mohamad Nobaly 3 ay əvvəl
😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😉😭😉😭😭
Gökhan Güçlü
Gökhan Güçlü 3 ay əvvəl
Bak senin dediğine katılıyorum Örneğin Turgut bey baba dostu ama dizide aynı yaş gösterildi En büyük oğlu Alaaddin dizide Orhan oldu Göktuğ Alp inegol fethinde Turgut bey ile büyük askeri yardımları olmuş ve Osman bey öldükten sonra bey seçilen orhana da yoldaşlık etmiş dizide öldürdüler Daha çok şey yazacam ama kafanızı sisirmeyim Dizi tarih dizisi mi yoksa alelade bir dizi mi senarist buna karar versin bence
Ferit Karasu
Ferit Karasu 3 ay əvvəl
senarist bu işin bokunu çıkarttı resmen. her 10 bölümde bir başa sarıyor sizi 8 kez başa döndü laaa
Sradan Biri
Sradan Biri 3 ay əvvəl
diziyi tv de izlemekten vaz geçtim. çok sıkıyor artık. netten izliyorum ki boş sahneleri atlayabileyim diye. bu kadar da olmaz arkadaş. tarihin hatrına izliyoruz artık. senarist diziyi laşkalaştırdı resmen. hani mevlanayla olan görüşmeleri feth ettiği yerler sır sezon uzasın diye habire boş boş hikayeler başkada bir bok yok. 80 bölüm oldu dizi 8 kez başa döndü her 10 bölümde bir başa sarıyor. böyle saçmalık olmaz yaa. destan dizisinin senaristi yazmalı bence kuruluş osmanı.
Вкусные рецепты
Вкусные рецепты 3 ay əvvəl
Испортили сериал, одно и тоже показывают.
Kızılelma
Kızılelma 3 ay əvvəl
Diziyi izlemeye ne gerek var fragmanları izlesek yeterli. Nasıl olsa ekstra hiçbir şey olmuyor. Nerde o dirilişin ilk yılları hey gidi hey!
M.Buğrahan Kurban
M.Buğrahan Kurban 3 ay əvvəl
Bak bu fikrine katılıyorum.Fragmanı izleyen ile bizim aramızda pek bir fark yok maalesef o konuda katılıyorum.Her şeyi gösteriyorlar.Diziyi kötülemek yerine fragmanı tartışmak daha mantıklı ve doğru onlarda görürse belki düzeltirler.
Ahmet kaya
Ahmet kaya 3 ay əvvəl
Katılıyomda o dirlişti ama o kuruluş😎
Muhammed Akay
Muhammed Akay 3 ay əvvəl
EY SENARİST ÖNEMLİ !!! 1- 2 saat 15 dakikalık diziden toplam 15 dakika keyif aldım . 2- Gündüz beyi o merhametinden bu kadar gaddar edecek kadar ucuz bir seneryo yapmışsınız. 3-Göktuğ Alp'e bu kadar saatlik dizide şehit töreni dahi hazırlamadınız yazıklar olsun . 4-Göktuğ Alp gibi Selcan hatunda ucuz sahneden şehit olmasın .
Muhammed Akay
Muhammed Akay 3 ay əvvəl
@M.Buğrahan Kurban o yarım akıllı aklın ile boş konuşma insanlara münafık dicene diziyi izlemeyip boş konuşmanın kendi kafirliğinden bahset
M.Buğrahan Kurban
M.Buğrahan Kurban 3 ay əvvəl
Kardeş dizinin devamını izlemeden yorum yapma.Belki Osman'ı bir planı vardır ha😉.Mesela Osman'ın bıçaklanma sahnesine herkes o kadar yazmıştı ki tepki göstermişti ki ama ne oldu rüya olduğu ortaya çıktı o yüzden sazan balığı gibi her şeye atlama derim.😊
Sefa AŞ
Sefa AŞ 3 ay əvvəl
@Erin Sâfi Allah daimi dostumuz olsun Allah'u Teala kalbimize nur yolu açsın amin 🌺 18/KEHF-102: E fe hasibellezîne keferû en yettehızû ibâdî min dûnî evliyâ’(evliyâe), innâ a’tednâ cehenneme lil kâfirîne nuzulâ(nuzulen). Yoksa kâfirler, kullarımın Benden başka dostlar edineceklerini mi zannettiler? Muhakkak ki Biz, cehennemi kâfirlere bir ikram (kalacak yer) olarak hazırladık.
Xezer Tahirov
Xezer Tahirov 3 ay əvvəl
Dizi izlenilmez oldu,yeter be!
Onur Aksoy
Onur Aksoy 3 ay əvvəl
Artık Osman a hain gözü ile bakılması mevzusundan bu bölümde kurtululmali vezirin kellesi alınıp artık devlet kurmaya hazırlık aşamaları başlamalı yoksa böle giderse devlet değil oba bile kuramassiniz sayın senarist lütfen
Kadir Delen
Kadir Delen 3 ay əvvəl
😂😂
Mehmet Fırat
Mehmet Fırat 3 ay əvvəl
@Meryem Ismailoglu Ben inanmıyorum tarihin böyle olmasına gerçek tarihi neden anlatmıyorlar
Meryem Ismailoglu
Meryem Ismailoglu 3 ay əvvəl
@Zekeriya Korkmaz Aynen öyle ya.Diriliş muhteşem bi diziydi.
Akıllı kişi
Akıllı kişi 3 ay əvvəl
@HamzaDnz zaten moğollarda 1298 1299 gibi yıkılıyorlar 2 mesud 1308 ölüyor
Akıllı kişi
Akıllı kişi 3 ay əvvəl
@Meryem Ismailoglu öyle birşey olması zor çünkü benim bildiğim kadarıyla 2 mesud öldükten sonra devlet yıkılıyor
Evin Altıok
Evin Altıok 3 ay əvvəl
Ya selcan ana ölmesin yeter ya,herkesi öldürdünüz.önce göktuğ şimdi selcan
Sefa AŞ
Sefa AŞ 3 ay əvvəl
@Gunel Dashdemirli Allah daimi dostumuz olsun Allah'u Teala kalbimize nur yolu açsın amin 🌺 18/KEHF-102: E fe hasibellezîne keferû en yettehızû ibâdî min dûnî evliyâ’(evliyâe), innâ a’tednâ cehenneme lil kâfirîne nuzulâ(nuzulen). Yoksa kâfirler, kullarımın Benden başka dostlar edineceklerini mi zannettiler? Muhakkak ki Biz, cehennemi kâfirlere bir ikram (kalacak yer) olarak hazırladık.
Gunel Dashdemirli
Gunel Dashdemirli 3 ay əvvəl
Mence olenler ozleri diziden cixirlar yeqinki artiq cekilmek istemirler.
Sefa AŞ
Sefa AŞ 3 ay əvvəl
@Bulal Ayten Allah daimi dostumuz olsun Allah'u Teala kalbimize nur yolu açsın amin 🌺 18/KEHF-102: E fe hasibellezîne keferû en yettehızû ibâdî min dûnî evliyâ’(evliyâe), innâ a’tednâ cehenneme lil kâfirîne nuzulâ(nuzulen). Yoksa kâfirler, kullarımın Benden başka dostlar edineceklerini mi zannettiler? Muhakkak ki Biz, cehennemi kâfirlere bir ikram (kalacak yer) olarak hazırladık.
Sefa AŞ
Sefa AŞ 3 ay əvvəl
@Yiğit Allah daimi dostumuz olsun Allah'u Teala kalbimize nur yolu açsın amin 🌺 18/KEHF-102: E fe hasibellezîne keferû en yettehızû ibâdî min dûnî evliyâ’(evliyâe), innâ a’tednâ cehenneme lil kâfirîne nuzulâ(nuzulen). Yoksa kâfirler, kullarımın Benden başka dostlar edineceklerini mi zannettiler? Muhakkak ki Biz, cehennemi kâfirlere bir ikram (kalacak yer) olarak hazırladık.
Sefa AŞ
Sefa AŞ 3 ay əvvəl
@Minaz bs_YT Allah daimi dostumuz olsun Allah'u Teala kalbimize nur yolu açsın amin 🌺 18/KEHF-102: E fe hasibellezîne keferû en yettehızû ibâdî min dûnî evliyâ’(evliyâe), innâ a’tednâ cehenneme lil kâfirîne nuzulâ(nuzulen). Yoksa kâfirler, kullarımın Benden başka dostlar edineceklerini mi zannettiler? Muhakkak ki Biz, cehennemi kâfirlere bir ikram (kalacak yer) olarak hazırladık.
Ben ramo
Ben ramo 3 ay əvvəl
Nicola yetmedi alemşah geldi Alemşah yetmedi geyhatu geldi Geyhatu yetmedi sultan vuruldu Şimdi hesaplayalım Nikola+alemşah+gayhatu+sultan mesut = osman ve 5-6 alp Çok ama çok komik Hem bizim bakmamızla para kazanıyorlar hemde dalga geçiyorlar.
Shafiq Ur Rehman
Shafiq Ur Rehman 3 ay əvvəl
Bozdağ'ın Kuruluş'un en kötü bölümünü yapma becerisine sahip olduğunu görünce şaşırdım.
Frasier C-ops
Frasier C-ops 3 ay əvvəl
Lütfen Destan'a fazla dalıp ikinci fragmanı unutmayın bu sefer Mehmet Bey. Gündüzü de hain yapmayın. Ayrıca sultanı bu kadar kolay harcamamalıydınız
Sefa AŞ
Sefa AŞ 3 ay əvvəl
@Süleyman Allah daimi dostumuz olsun Allah'u Teala kalbimize nur yolu açsın amin 🌺 18/KEHF-102: E fe hasibellezîne keferû en yettehızû ibâdî min dûnî evliyâ’(evliyâe), innâ a’tednâ cehenneme lil kâfirîne nuzulâ(nuzulen). Yoksa kâfirler, kullarımın Benden başka dostlar edineceklerini mi zannettiler? Muhakkak ki Biz, cehennemi kâfirlere bir ikram (kalacak yer) olarak hazırladık.
Sefa AŞ
Sefa AŞ 3 ay əvvəl
@Frasier C-ops Allah daimi dostumuz olsun Allah'u Teala kalbimize nur yolu açsın amin 🌺 18/KEHF-102: E fe hasibellezîne keferû en yettehızû ibâdî min dûnî evliyâ’(evliyâe), innâ a’tednâ cehenneme lil kâfirîne nuzulâ(nuzulen). Yoksa kâfirler, kullarımın Benden başka dostlar edineceklerini mi zannettiler? Muhakkak ki Biz, cehennemi kâfirlere bir ikram (kalacak yer) olarak hazırladık.
Sefa AŞ
Sefa AŞ 3 ay əvvəl
@Seyfullah Çiloğlu Allah daimi dostumuz olsun Allah'u Teala kalbimize nur yolu açsın amin 🌺 18/KEHF-102: E fe hasibellezîne keferû en yettehızû ibâdî min dûnî evliyâ’(evliyâe), innâ a’tednâ cehenneme lil kâfirîne nuzulâ(nuzulen). Yoksa kâfirler, kullarımın Benden başka dostlar edineceklerini mi zannettiler? Muhakkak ki Biz, cehennemi kâfirlere bir ikram (kalacak yer) olarak hazırladık.
Sefa AŞ
Sefa AŞ 3 ay əvvəl
Allah daimi dostumuz olsun Allah'u Teala kalbimize nur yolu açsın amin 🌺 18/KEHF-102: E fe hasibellezîne keferû en yettehızû ibâdî min dûnî evliyâ’(evliyâe), innâ a’tednâ cehenneme lil kâfirîne nuzulâ(nuzulen). Yoksa kâfirler, kullarımın Benden başka dostlar edineceklerini mi zannettiler? Muhakkak ki Biz, cehennemi kâfirlere bir ikram (kalacak yer) olarak hazırladık.
امیرحسین باقرزاده
امیرحسین باقرزاده 3 ay əvvəl
@Süleyman kardes osman bey arjadaydi
Ufuk Yalin
Ufuk Yalin 3 ay əvvəl
Selcani niye öldürdün madem bamsi hayali karakter bırak yaşasın yapacağın dizinin ... 7 yıldır izliyorum ilk defa sövdurdun bu kadar büyük bütçen var güzel tarih anlat anca araplara ithal edersin bu haliyle yazık cidden
Fatma Serdan
Fatma Serdan 3 ay əvvəl
Göktuğun ölümü çok gerçekçi oldu Normalde böyle olur Çat diye Saatlerce seramoni gereksiz zaman kaybı bu tür ölüm,aşk ve toy sahneleri için
Bekir Emek
Bekir Emek 3 ay əvvəl
Gayri fetih isteriz !!! TUZAKLAR BOZULSUN VEZİR ÇIKSIN BİRDAHA BÖYLE DÜŞMAN ÇIKMASIN BOZDAĞ
MBI videos
MBI videos 3 ay əvvəl
İlk bölümlerde severek izlediğim kuruluş Osman artık diğer Türk dizileri gibi izleme hevesimi kaçırmaya başladı lütfen tarihi çarptırmadan ve konuları uzatmadan eski bölümler gibi devam edin uzatmaya gerek yok Osman gazinin normal hayatını anlatsanız size bir 100 bölüm daha çıkar ve tarihte ki gazilerimizi vatan için şehit düşmüş yiğitleri hain olarak göstermek kul hakkıdır!!!
Burhan
Burhan 3 ay əvvəl
senarist osmanlı tarihi düşmanı herhalde lütfen itelemeyle senaryo yazıyor,tarihsel kurgulara hiç önem vermiyor...bellemiş bi belgrad ormanlarında pusu sahneleri resmen dizinin yarısı ormanda pusuyla geçiyor..ulan bu osmanlı hep böyle pusuyamı düşüyordu diye aklımıza soru işareti geliyor..
Oğulcan Karip
Oğulcan Karip 3 ay əvvəl
Artık devlet kurulsun 3. Sezondayız hep aynı şeyler Aynı tas aynı hamam biraz değişiklik fena olmayacaktır.
AKIF EMRE DENIZ
AKIF EMRE DENIZ 3 ay əvvəl
Bu diziyi baştan izleyeyim diye düşünüyorum, ama beni Dündar zamanındaki kaybetişleri ve şimdiki alemşah ve gündüz bana engel oluyor, Ben diriliş Ertuğrulu 4 defa bitiren adamım ama osmanı 1 defa bile bitiremiyeceğim, çünkü osman bir kaybetmeye başladımı birdaha kazanamıyor buda beni sinir ediyor
UHUD ASLANI HAMZA
UHUD ASLANI HAMZA 3 ay əvvəl
Bir TARİH ancak bu kadar değiştirilip katledilebilir hiç mi tarih bilmez hiç mi izleyiciyi dikkate almazsınız seyirciyi ciddiye alın artık ne kazancınız varsa bu seyirci sayesinde değil mi.
UHUD ASLANI HAMZA
UHUD ASLANI HAMZA 3 ay əvvəl
@Ali Ihsan Sarikaya eyvallah ağzına yüreğine sağlık söyleyecek tek birşey yok nokta.
M.Buğrahan Kurban
M.Buğrahan Kurban 3 ay əvvəl
Her filmin altına,yorumlara gelip o bölümü bir eleştir görelim hatta sen şey yap bir kanal aç orda eleştir bakalım ne olacak
M.Buğrahan Kurban
M.Buğrahan Kurban 3 ay əvvəl
Öyle yazmakla olmuyor
Fatmanur Bayraktar
Fatmanur Bayraktar 3 ay əvvəl
Tamam anladık dizidir, kurgudur eyvallah da Gündüz Bey'i neden bu hale getirdiniz? Tarihi bu kadar saptırmayın ya. Hevesimiz kaçtı kac haftadır izlemiyoruz
Erkan Tatar
Erkan Tatar 3 ay əvvəl
Senarist kavayı çekip çekip Senaryo yazıyorya yazıklar olsun tarihle alakası olmayan hangi dizi varsa inşallah final yapar gider
Moon Walker
Moon Walker 3 ay əvvəl
Rahmetli Ertuğrul gazi oğlu Gündüz beye büyük küfür içindesiniz senarist bozuntuları iyice haddinizi aştınız. dizidir, kurgudur dedik fakat bu iyice haddi hududu aşmaya girdi
❤️benim tatlı prensim ❤️
❤️benim tatlı prensim ❤️ 3 ay əvvəl
Göktuğ çok çabuk öldü be o neydi 😞 keşke ölmeseydi
Сыймык Жапеков
Сыймык Жапеков 3 ay əvvəl
Onun mürvetine heyecanlı beklerdim...
Ömer Talha ŞANLI
Ömer Talha ŞANLI 3 ay əvvəl
Allah çok şükür Osman Bey sonunda dönüyor olay yerine
Ömer Talha ŞANLI
Ömer Talha ŞANLI 3 ay əvvəl
Yine aynı senaryodan Osman Bey yakalanmaz herhalde bak ölümüne ayağıyla gelecek felan dedi aşırı saçma olur Osman'ın iki kez aynı tuzağa düşmesine artık Alemşah ın kellesini almalı
Mete Han
Mete Han 3 ay əvvəl
Mükemmel bi Bölümdü. Geyhatu karekteri Mükemmel, dili bizim Türkçeye dönmedigi için Mükemmel konuşiyor tam oturmuş
Hasan Dogan
Hasan Dogan 3 ay əvvəl
3 bölümdür tadı yok iyice bozdular diziyi üçtür es geçiyorum diziden resmen sogutuyorlar
Elifnur Yıldırım👻🌼  {OSMANLI KIZI}
Elifnur Yıldırım👻🌼 {OSMANLI KIZI} 3 ay əvvəl
"Onları yerle yeksan edecem..." 🔥👑 ~Osman Bey~
Yiğit Can Sarıusta
Yiğit Can Sarıusta 3 ay əvvəl
Mekanın sahibi geldi Osman Gazi
hatice öztaş
hatice öztaş 3 ay əvvəl
Her bölüm aynı bir yere git savaş sahnesi sıktı artık seyretmiyorum ama fragman denk gelince bile boğuluyorum
Murat Kabakçı
Murat Kabakçı 3 ay əvvəl
Yaw koş koca Osman beyi ne hallere düşürdün vallahi ayıp,, bizi küfür ettirip niye günaha sokuyorsunuz,
Müzeyyen YAYLA
Müzeyyen YAYLA 3 ay əvvəl
Senarist kardeş osman bey akıllı ve zeki insan böyle olmamalı bir kere düştü diyelim ikincisinde mutlaka bir kurtuluş bi yükseliş olması lazım Tarihte o kadar akıllı ve zeki insanın bu kadar yenilgiye düşmesi saçma
Ataman Tudunbay
Ataman Tudunbay 3 ay əvvəl
Ulan yeter be! Tarihin içine ettiniz, yeter!
RobloxEyup
RobloxEyup 3 ay əvvəl
Ya bu tarih dizisi değilki illa senaryo olucak aksiyon olması için ama bu kadarı abartı oldu artık
Ömer
Ömer 3 ay əvvəl
@44_34 Musa ece adam haklı
44_34 Musa ece
44_34 Musa ece 3 ay əvvəl
Yav bi git
Kaan ÇAKMAK
Kaan ÇAKMAK 3 ay əvvəl
Selcan ana ölme ÖLMEE OLMAZZZ ÖLME LÜTFEÑ
ErcaN Dağlı
ErcaN Dağlı 3 ay əvvəl
İyice sıkmaya başladı bir olay dönüyor dönüyor duruyor Hint dizerini geçti bir konu uzadıkça uzadı artık izlemeye keyfim kalmadı .
Yunus Emre Kayik
Yunus Emre Kayik 3 ay əvvəl
Beğenen beğenir de dizinin tarihimizle alakası yok gibi. Osman ölürse şaşırmayın beyler😀 yada osman hariç herkesi tek tek öldürür şimdi başrol ölürse dizi biter. Burdan ne kadar da itiraz edilsede senarist ne de yapımcıların burayı dikkate aldigini düşünmüyorum. Isteyen izler istemeyen survivor izler . Gerçi survivor iyi gidiyor belli olmaz bu işler.
abu talip coşkun
abu talip coşkun 3 ay əvvəl
Senarist olan kişiyi tebrik etmek lazım götünü kıpırdatmadan kuruluşu yazdı. Diriliş ertugrul filmindeki senaryo tuttuya aynısını karakterleri değiştirip osmana yazmış. Ya bu duruma ertugrul gazide düşmüştü. Ya milleti izleyiciyi salak yerinemi koydunuz. Tamam belgesel çekmiyorsunuzda ya bu kadarda saçma sapan abuk supuk bir tarihle alakası olmayan dizi çekmekte nedir. Yani şaka gibi bir senarist şaka bir gibi yapımcı fragmananını izleyip bir sonraki bölümü ben size yazarım. Al bu tarih filmini evde kendiniz izleyin adınıda kuruluş osman değil kuruluş bozdag koyun çekin :) zahmet olacak diğer çekilen tarihi dizilerde var oturun onlara bir bakın böyle biraz kendinize çeki düzen verin. Bu kadar tarihle kopuk bir senaryo olmaz. Gerçi siz hayatı tüm dünyada 6-7 sayfadan ibaret olan ertugrula 100 küsür bölüm çektiniz. Bir saadettin köpek geliyor ertugrula düşman oluyor bir mogol geliyor ertugrula düşman oluyor sonra kardeşleri geliyor ertugrula düşman oluyor. Ya arkadaşlar ertugrulu hatırlayın mogol sultanı ogeday hanında neredeyse ölümünde parmagı varmış gibi gösteren bir senarist yapımcı bunlar. Şimdide ilhanlı devleti ki selçuklu ona bağlı başındaki adam işi gücü bırakmış bir uç beyinin peşine düşmüş. Tarihte bunu ispat eden bir tane delil gösterin bileklerimi kesecem. Aynı bire bir kuruluş ,diriliş aynı senaryo sanırım yapımcı bu dizide senarist kullanmıyor hazır var nede olsa az evde çalış düzelt koy önlerine. :)
Gökmen Bulut
Gökmen Bulut 3 ay əvvəl
Tamamile size katılıyorum bu kadarda olmaz geçen gün bir araştırma yaptım İlhanlı‘nın hükümdarı Osman beyle hiç hayatında karşılaşmamış bile burada adamın işi gücü yok Osman lan uğraşıyor ya bu kadar da komik duruma düşürmeyin şu diziyi
Burak Kaburtu
Burak Kaburtu 3 ay əvvəl
Şanlı tarihimizden çekecek sahneniz mi kalmadı senarist tamam osman bey dönemi daha azılı düşmanlar binbir türlü oyunlarla gecmiş ama bu kadarda gömmeyin yeter artık alparslanı da kuruluşa benzetmezsiniz inşallah yorumları biraz dikkate alın.
Mohamed Abbas
Mohamed Abbas 3 ay əvvəl
The brave hatuns went through so much hardships in the last episode. Brave Hatuns of Kayi tribe.
Yusuf Sarı
Yusuf Sarı 3 ay əvvəl
Valla şu diziyi izleyince osman bey çok akıllı değilmiş düşman gerizekaliymis diyesi geliyor insanın hayır tarihinde bu kadar esir düşüp bu kadar baskin yememiştir heralde osman bey
Blue.x1
Blue.x1 3 ay əvvəl
Artık izlemiyorum sarmıyor maalesef tarih değil dizi gibi oldu. ikinci muhteşem yüzyıl tebrikler..
Fatih1453
Fatih1453 3 ay əvvəl
İzleme kardeşim seni zorlayan nedir yazmaya tarihi diziden öğrenmek yerine açarsın kitap okursun bu bir dizi tutupda Osman bey buyur beylik senin hiç acı çekme sonra devlet kur denmedigi gibi zahmetsiz olmaz ilerleyiş yavaş olacakdir olmasa idi 10 bölümde biter
Muhammet K
Muhammet K 3 ay əvvəl
Ya bu şey değil mi ya 2 bölüm öncesi bozdağ yanlış fragman vermişin yine kılıç vezirin boynunda da o açıdan
Cüneyt Çalbay
Cüneyt Çalbay 3 ay əvvəl
Bence bu diziyi sonlandırın diriliş te parladiniz Osman bey patladiniz koca bir tarihi berbat ettiniz yaziklar olsun...
serkan sinan Cengiz
serkan sinan Cengiz 3 ay əvvəl
Burdan Sevgili Mehmet Bozdağ ve ekibine sesleniyorum bu senarist kim ise derhal görevinden alınmalı böyle kurgu ile tarihe ışık tutmak yerine tarihe balta vuruluyor. Sultan Mesut un ölümü de aynı diriliş Ertuğrul daki Alaaddin Keykubat gibi basitleştirildi.80. Bölümün gidişatı benim diziyi takip edip etmememde etkili olacak
Ekrem Keleş
Ekrem Keleş 3 ay əvvəl
Bu filim nereye gidiyor arkadaşlar.Bizim tarihimizle uğraşmayın bir dizi çekeceksiniz diye kafanıza göre tarih yazmayın,artık seyrederken hiç keyif almıyoruz
YAVUZ SELİM
YAVUZ SELİM 3 ay əvvəl
Yeter artık kurulan oyun harika ama iyice uzayıp gidiyor
Ayşe Darıcı
Ayşe Darıcı 3 ay əvvəl
Bu kadar para harcıyorsunuz madem yazık yaa adam gibi dizi yapsaydınız da izleseydik keşke. 5 dakikasına dayanamadım kapattım. Elle tutulur bir yani kalmamış
Kutlu Yüce
Kutlu Yüce 3 ay əvvəl
Allah'ına kurban beyim
Behram Xidirov
Behram Xidirov 3 ay əvvəl
ah Gündüz bey ah Osman beyə ihanetlik bu nasıl yapdın sən Osman bəyin yanında olmaliıydiın aksine Alem şahı seçdin postun dərdinə obayı behnesi elədin heç vijdanız ağrımadınız mı kardeşi kardeşim sırtından vurarmı yazıkılar olsun gayri səninm içinə şeytan girmiş bir papaz Koses kadar olmadın ben əsəbdən kinoya arxa kimi baxamadım
Koza Amine
Koza Amine 3 ay əvvəl
Yönetmen tarihi çok tahrif etmiş mesela Turgut Osman'la kaleler açmış onu dizide görmedik, Ganduz hain değil, kendi hayaliyle film yapıyor.
DEATPOOL Öngören
DEATPOOL Öngören 3 ay əvvəl
Kuruluş başlıyor, ILDIZ PARLIYOR HADİ YA ALLAH YA BİSMİLLAH
yol cu
yol cu 3 ay əvvəl
Senarist her zaman ki gibi dizini içine sıçmaya devam ediyor hiç alkası olmayan olaylar Tarih diye bize yutturulacak
Me Ba
Me Ba 3 ay əvvəl
Bir bitiremediler ya bu ne işdir. Uzuyor da uzuyor....bıktırdınız algıcılar...
Hanifi Tabo
Hanifi Tabo 3 ay əvvəl
Bu dizideki osman devlet felan kuramaz yazıklar olsun tarihin içine ettiniz be
A google User
A google User 3 ay əvvəl
WE WANT Yunus Emre,AgcaKoca Bey,Samsa Cavus,Abdur Rahman Gazi, Aktimur bey.
7DEN70E
7DEN70E 3 ay əvvəl
Kalbim yerinden çıkacak.
Kürsat Özcelik
Kürsat Özcelik 3 ay əvvəl
Aman osman sen kimsenin avcunun içine düşmede
Tmrr Krb
Tmrr Krb 3 ay əvvəl
Tarihle alakası olmayan, bir ormanın içinde 20 adamın kovalamacından öte bir şey yok!!! Dön dolaş aynı hikaye
Cemil Aydemir
Cemil Aydemir 3 ay əvvəl
Senarist sağolsun bir tek Taş yağmadı kayinin başına nolur oda olsun taş yağsın başlarına iyice sarpa sardı dizi toparlayin
Sefa Altıntaş
Sefa Altıntaş 3 ay əvvəl
Senarist bey hayal dünyanızdan çıkıp gerçeğe dönün fetihler nerede adamları ovadan çıkamaz ettiniZ
Z.d
Z.d 3 ay əvvəl
Gündüzün kellesi alinanama kadar kuruluş osmana ara veriyorum yasak elmada bile bukadar entrika yok😂🖐️
TopraK
TopraK 3 ay əvvəl
Kendi adıma sıkıcı olmaya başladı artık hep aynı şeyler yine aynı şeyler olacak diyor izlemiyorum Cogu zaman ki zaten sağolsun yönetmen yanıltmiyor böyle devam etsin
Hacer Kaya
Hacer Kaya 3 ay əvvəl
Ya sıktı artık şu Vezir Alemşah konusu. Ayrıca Gündüz Bey'i böyle hain gibi göstermeyin. Osman Beyimiz ve Gündüz Beyimizi böyle hain gibi göstermeyin. Yeter artık gitsin şu vezir.
GEYHATU HAN
GEYHATU HAN 3 ay əvvəl
TARİH BİLMEZSİNİZ... TÜRK TARİHİ HİÇBİR ZMN BÖYLE OLMADI BOZDAĞ TEBRİKLER.....
GEYHATU HAN
GEYHATU HAN 3 ay əvvəl
@•𝑨𝑵𝑹• DEDİĞİN KİŞİ CENGİZ HANIN BABASI
Murat İstanbul
Murat İstanbul 3 ay əvvəl
Tarixdə olmayan şeyləri burda görürük bu nədi ağlınıza gələni cekirsiz
Qəlbinur Osmanli
Qəlbinur Osmanli 3 ay əvvəl
Osmanın savaşı şimdi başlıyor. 👍
samet alptekin
samet alptekin 3 ay əvvəl
Osman bey bu sefer vezirin kellesini alacak
Köksal Kocaman
Köksal Kocaman 3 ay əvvəl
Tarihe bakınca sayın senarist ve değerli kuruluş ailesi akıcılık için evet böyle sahneler şart ama lütfen gündüz beyi bu kadar çabuk harcayıp sanki hiç müslümanmış gibi göstermeyin ve ayrıca kosesin müslüman oluşunu yanında savaşmasını gerçetkte osmanın silah hocası ve ertugrul gazinin sağ kolu turgutu geri getirin mesela tarihe biraz daha bağlı kalalım ne dersin nacizane fikrim vesselam…
Murat Teke
Murat Teke 3 ay əvvəl
Arkadaşlar Osmanlı Devleti kolay kolay kurulmadı nice zorluklar nice tuzaklar yerle yeksan edildi..🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Merdan Haydarov
Merdan Haydarov 3 ay əvvəl
Osmanlylar kimdir bilermisin turkmendir 🇹🇲🇹🇲🇹🇲🇹🇲🇹🇲🇹🇲🇹🇲
Osmanlıvaktı
Osmanlıvaktı 3 ay əvvəl
Osman veziri ölduremiyecek ya Osman kaçacak yada yine tutsak alınacak 3,4 bölüm öyle gidecek felan ayni yani artık fazla bir umudum kalmadi dizi'nin içine etiniz zaten gidiyor destana yoğunlaşıyorsunuz artık tarihe de uymuyorsunuz kafadan kurgu senaryolar hep :(
فاستبقوا الخيرات
فاستبقوا الخيرات 3 ay əvvəl
evet
Hilafet
Hilafet 3 ay əvvəl
Şimdi osman bey şu alemşaha bu şekilde seslenince kesin yine tuzağa düşmesin çocuk gibi😳🙂🙄
ENSS BC
ENSS BC 3 ay əvvəl
sonunda senarist düzelmeye başladı eğer bu bölümde osman veziri öldürürken yakalanırsa gayrı film uzadıkca uzar 85.bölüme kadar öyle gider umarım oyle olmaz
saida orucova
saida orucova 3 ay əvvəl
Məndə artıq sıxılıram bu diziyə baxanda, hər dəfə deyirəm ki bu dəfə artıq düzələcək, amma ondan da pis olur(((
Mücahit Koçak
Mücahit Koçak 3 ay əvvəl
Osman sen bu oyunların içinde çıkıncaya kadar ben başka oyunların içine girecem bu gidişle 😅
Serdar Ölçek
Serdar Ölçek 3 ay əvvəl
gündüz Bey'in oğlu ne zaman gelir
Osman Kaplan
Osman Kaplan 3 ay əvvəl
Göktuğya bir tören dahi hazırlamadınız yazıklar olsun
İlyas Kistak
İlyas Kistak 3 ay əvvəl
Valla böyleyse güzel olur vezir ölürse fetihte olur vezir ölsün
Ikram Ullah
Ikram Ullah 3 ay əvvəl
Oh my god 🤣 this time wazer will dai for 100% but sad thing gudoz will again stand frant of Usman
Irshad Muhammad
Irshad Muhammad 3 ay əvvəl
I love osman
İsmail Koca
İsmail Koca 3 ay əvvəl
Aga nasıl bölümdü izlemiyoz,sanki yaşadım be.
Mehmet Fırat
Mehmet Fırat 3 ay əvvəl
Düşünün bizim var olan büyük savaşımız çanakkale savaşı onla ilgili bile doğru dizi yok Millet filmi bırak kendi ülkenisinin savaşını oyna çeviriyor biz de anlı şanlı çanakkale savaşını düzgün film ya da oyun yapmıyoruz vallahi çok yazık
Veysi Baran
Veysi Baran 3 ay əvvəl
151 bölüm diriliş Ertuğrulu izledim bı bölümünü kaçırmadan ama bu Osman saçma sapan 80 bölümdür dönüp duruyor daha bırak devlet olmayı iki kaleyi almayı 5 alple ordan oraya gönüp duruyor
Kuruluş Osman 94. Bölüm Fragmanı
0:30
Bozdağ Film
Baxış 613K
İyilik 2. Bölüm
2:1:22
İyilik
Baxış 2,7M
Komedixana 185-ci Bölüm  14.05.2022
56:43
Alparslan Büyük Selçuklu 24. Bölüm
2:18:32
Alparslan: Büyük Selçuklu
Baxış 2,8M
Kuruluş Osman 28. Bölüm Fragmanı
1:07
Bozdağ Film
Baxış 627K
The Ottoman - Episode 29
2:25:01
Kuruluş Osman
Baxış 15M
The Ottoman - Episode 10
2:14:52
Kuruluş Osman
Baxış 7M
Üç Kuruş 26. Bölüm
2:16:40
Üç Kuruş
Baxış 1M
Kuruluş Osman 94.Bölüm Fragman Tanıtımı
1:08
Paylaşımın İzinde
Baxış 10K
Kardeşlerim 53.Bölüm Fragmanı
1:02
Bir Dizi Eğlence
Baxış 539K
Seversin 1. Bölüm Fragmanı
1:07
Kinozavr #90 | Drakulla filmi
9:24
Sadakatsiz 59. Bölüm Fragmanı
0:48
Sadakatsiz
Baxış 1,8M
Destan 22. Bölüm @atv
2:17:13
Destan
Baxış 2,5M