ABD'nin gündeminde neler var Ali Çınar aktardı

  Baxış 272

internethaber

internethaber

2 ay əvvəl

ABD'nin gündeminde neler var? ABD, Rusya'nın ilhakına karşı ne yaptırım uygulayacak? ABD, F-16'ları verir mi? Ian kasırgası bitti mi?
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus ordusunun Ukrayna’da ele geçirdiği Herson ve Zaporijya bölgelerinin sözde bağımsızlıklarını tanıyan kararnameleri imzalamasının ardından düzenlenen törende Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya'nın ilhakını resmen açıkladı. Putin, "Luhansk, Donetsk, Herson ve Zaporijya bizim halkımızdır" dedi. Oya Cebi sordu; Ciner Medya Grubu ABD Temsilcisi Ali Çınar yanıtladı.
ABD'den yaptırım kararı
Son dakika haberi... Bu gelişmen sonrası ABD'den ilk hamle geldi. Washington yönetimi, Rusya'nın Ukrayna'nın bazı bölgelerindeki "ilhak" kararını kınayarak Rus Merkez Bankası Başkanı dahil yüzlerce Rus şahıs ve kuruluşa yaptırım kararı aldı.
ABD Başkanı Joe Biden, yaptığı yazılı açıklamada, "ABD, Rusya'nın bugün egemen Ukrayna topraklarını hileli bir şekilde ilhak etme girişimini kınıyor." ifadesini kullandı.
ABONE OL: bit.ly/2SSb3fL
Hadi Özışık ve Süleyman Özışık'ın birlikte kuruluşunu yaptığı İnternethaber, 5 Mayıs 2000 yılında kuruldu. İnternethaber Yayın Grubu bünyesinde gazeteoku, cevaplatv, internetspor, memurhaber, internetistanbul, elmaelma, gazeteciler, siteleri yer almaktadır.
Hadi Özışık'ın AZshow Kanalı:
bit.ly/2GoEukA
Köşe yazarları Sesli Makale:
bit.ly/2OdTurZ
🌐 Bizi Takip Edin!
tr.pinterest.com/internethabercom
internethaber
wwwinternethabercom
internethaber

Şərh
Elnur Valeh - Aldanasan 2022 (Yeni Klip)
5:24
EN DEĞERLİ EŞYALARIMIZI KIRDIK
27:47
Yasak Elma 157. Bölüm Tanıtımı
0:47
Elnur Valeh - Aldanasan 2022 (Yeni Klip)
5:24