İlaçlı tedavi mi, ilaçsız tedavi mi? - Gündem Özel 03.02.2018 Cumartesi

  Baxış 24,242

CNN TÜRK

CNN TÜRK

4 il əvvəl

Diyabet, obezite, kanser, depresyon ve pek çok hastalıkta ilaçsız tedavi mümkün mü? İlaca karşı çıkanlar ne diyor, 'ilaçsız tedavi mümkün değil' diyenler neye itiraz ediyor? İlaçsız tedavi yöntemlerinde dünyada son gelişmeler neler? Türkiye gereksiz ilaç tüketiminde hangi noktada? Hastalıklardan ve ilaçlardan korunmak için nasıl beslenmeli ve nelere dikkat etmeli? Deniz Bayramoğlu sordu, Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, Patoloji ve Fitoterapi Uzmanı Dr. Elif Güveloğlu, Psikiyatrist Dr. Mutluhan İzmir, Endokrinoloji Uzmanları Prof. Dr. Selçuk Dağdelen, Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Hasan Kayabaşı, Gündem Özel'de yanıtladı.

Şərh: 61
nevin eroğlu
nevin eroğlu 4 il əvvəl
Ümit hocaya saygılar...İçinde insan sevgisi var,sağolsun,varolsun....
Kadir Burak Kaynakçı
Kadir Burak Kaynakçı 2 il əvvəl
Doktor hanım, ümit bey ve mutluhan hoca olsa on numara program olurdu
Esma Kayıran
Esma Kayıran 3 il əvvəl
Öncelikle programınız çok akıcı vücudumuzun kendini yenilediğini şurdanda anlayabiliriz bir yerimiz kesildiğinde kendiliğinden müdahale etmedende bazen iyilesebiliyor
zehra vigna
zehra vigna 4 il əvvəl
1:35:45
Emir
Emir 3 il əvvəl
dr.umit aktasi destekliyorum. ben tip diyabet -2hastayim. pre diyabette denilebilir. gunde 2 kez metformin kullaniyordum. Allah once Umit Beyden sonra da Canan hocamdan razi olsun! ama neden? verdikleri gercek sira disi bilgilerle beni arastirmaya kendimi tedavi etmeye sevk ettikleri icin. 6 mayis 2019 da test sonuclarindan sonra o tarihten beri ekmek, seker almadim. 13/haziranda test yaptirdim. 6/mayista ozellike hb1ac degerim 6.8 iken 13 haziranda 5.7 ye dustu. trigliseritim 218 den 153 geldi. ve her gun karatay kahvaltisi yapiyorum. 2 yumurta tereaygi yiyorum. sonuc olarak buna gunde minimum 30 dk kesintisiz yuruyus yaparak suan metformin biraktim. kesinlikle isin onceligi beslenme ve spordur. akdeniz diyetine diger tabirle 40 sene onceki turk beslenme tarzina donmenizi siddetle oneriyorum.
M Gündüz
M Gündüz 2 il əvvəl
Samimi bir tartışma değil. Çünkü doktorların hepsi biliyo ki aşırı ilaç yazımı var gereksiz ilaç yazımı var amaç iyileştirmek degil süreklilik kazanması gelen hastayı sürekli ilaç vererek avutmak. Eğer tip gerçek şifa vermek işteydi ama sahibi iyi doktorlarımızda var. Onlar ne yazık ki baskı altında çok azlar. Isteselerdi hastalar daha az ve gerçek olan ilaçlarla çok azalırdı. Iyilesen cook olurdu. Ama bu ilaç şirketlerini bugün en çok para kıran sektör ne olurdu. Pata kazanamaz az kazanır ac gözlü o parayla yetinmez. Ilaç dedikleri özellikle pisliyatrik ilaçlar resmen akilliyi gerçek hasta ediyo. Ötür beş dakika içinde ilaçların hazır
Filiz Korkmaz
Filiz Korkmaz 4 il əvvəl
İzlediğim en gergin programdi bu. Olmamis. Solda oturan ikili sürekli apartta bekliyor! Vallahi gerilmekten dinleyemeden. Hanimefendi hocamiz aslinda gayet net anlatiyor ama nasil oluyor da her dediği 3 tur tartışılıyor? Program bitinceye kadar ruhumu teslim ettim..
Oblomovbyoblomov
Oblomovbyoblomov 4 il əvvəl
Van der rohe tıp camiasına bile katkida bulunmuş" less is more" sözüyle
Tansel Unsal
Tansel Unsal 2 il əvvəl
Yılda 1600 defa toplanıp tartışıp ama hala ömür boyu ilaç kullanımını savunma da Yavuz hırsızın ev sahibini bastırma politikası gibi geldi. İnsanlar iyileşip şifaya kavuşuyorsa ve o tarz hekimleri tercih edip minnettar kalıyorsa bence biraz da bu tarafı irdelesinler.
Alex
Alex 3 il əvvəl
Hasan Kayabasi islamci heralde adamin ses tonu bile islami :)
BELMA YILDIZ
BELMA YILDIZ 4 il əvvəl
İkili inatla aynı mahallede kalmak isteyen yaşlılara benziyor...Madem yılda 1600 toplantı yapıyorsunuz niye hastalıklar bu kadar artmış?Kasıntılıkları da ayrıca çok rahatsız edici hastanelerde de aynılar,kendileri dışındaki ya da kendileriyle aynı statüde olanlar dışındaki doktorları hastaları beyinsiz zanneden zümre...Bu kadar iyiyseniz neden hazır önünüze gelen ilaçları,araştırmaları kullanmak yerine sizler bir buluşa farklılığa imza atmıyorsunuz?Zehir gibi yetişen yeni nesil doktorları da Akdeniz Üniversitesinde Antalya Araştırma Hastanesi'nde görüyoruz....
FBiLGiN
FBiLGiN 3 il əvvəl
Psikiyatri alanı bu hususta çok zalim , gayet doğal karşılanacak, sıkıntı, kaygı durumlarına yığınla ilaç yazıp hastalık bu etiketi yapıştırmak insanlık dışı bi tutum .. Aşk acısı çekiyorsun on tane tanı koyuyorlar depresyon dasin , yeni ilişkilere dair kaygı lisin anksiyete oluşmuş bu kaygı panik yaratmis panik atak olmuşsun, cok kafaya taktiģin için okb obsesyon oluşmuş vs vs ..
Filiz Korkmaz
Filiz Korkmaz 4 il əvvəl
2:15
Deniz Eren İlhan
Deniz Eren İlhan 4 il əvvəl
Ümit hocam gibi insanları gördükçe mutlu oluyorum, keşke kendisi veganlığı araştırsa ve fitoterapi uzmanı bir vegan olsa ah ah 🐥
Alex
Alex 3 il əvvəl
Selçuk Dağdelen ilac firmalarindan iyi kazaniyor olmali
Türkan Bucak
Türkan Bucak 4 il əvvəl
Sayın ümit aktaş hocam sizi ve canan karatay hocamızı çok sewiyorum bizi ölüm uykusundan uyandırdınız
yasmin ak
yasmin ak 4 il əvvəl
ilac sektorunun adamlarinin vucut dili, kadin hekimin sozunu saygisizca kesme vs davranislari ne kadar ataerkil bir kafa yapisina sahip olduklarini gosteriyor..
Kadir Can Akbulut
Kadir Can Akbulut 3 il əvvəl
Bilim den başkası yalannnn
Bengü (Seerowl * Ç.)
Bengü (Seerowl * Ç.) 4 il əvvəl
Selçuk Dağdelen Hoca, farkını göstermiş.. Lütfen daha fazla konuk edin kendisini.
ekrem öztürk
ekrem öztürk 4 il əvvəl
pratisyen fitoterapist ümit aktaş alanı olmadığı diyabet konusunda hacettepe endokrinoloji ve matabolizma uzmanı selçuk bey karşısında adeta muma döndü, eksikleri ortaya çıktı. tek çıktığı ya da işin ehli olmayanlarla konuştuğunda istediği gibi konuşup saf halkı yanına alıyordu ayrıca kitabında yazdığı takviyeleri kendi sitesinde satıyor. gerçek bilim adamı selçuk dağdelen hoca.