Sezen Aksu - Belki De Aşk Lazım Değildir (Lyrics | Şarkı Sözleri)

  Baxış 2,766,228

Sezen Aksu

Sezen Aksu

Ay əvvəl

Şarkı Sözleri:

Öpeyim de geçsin mi?
Acıyor mu çok kesilen yer?
Bilirim ah, ne hüzündür
Terim tuzundur, bir izin ver

Tanıdım yarandan
Aynı silahtı beni vuran
Affettim vurulurken
O daha fazla öldü benden

Belki de aşk lazım değildir
Sıcacık bir el yeter
Kimse ölmez aşktan maşktan
Öyle gelir, öyle gelir

Ben sana bir dal olurum
Sen arı ol, ben bal olurum
Benim sende yüreğim var
Bir bakarsın yâr olurum

Tanıdım duruşundan
Güçlendirir ya öldürmeyen
Ve içini dışına
Bir daha da hiç bildirmeyen

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Söz: Sezen Aksu
Beste: İlker Bayraktar, Ayda Tunç

Düzenleme: İlker Bayraktar, Ayda Tunç

Video Prodüksiyon: Videomite

=============================

Sezen Aksu Resmi AZshow Kanalına Abone Olun: goo.gl/xPnZlA

=================================

Resmi Web Sitesi - www.sezenaksu.com.tr
Facebook - SezenAksu

=================================

Şərh: 2 505
Mehmed AVCI
Mehmed AVCI
1998'de "Aşk Lazım" diyen Sezen'e, 2020'de "Belki De Aşk Lazım Değildir" diyen hayat bize ne yapmaz..?
Nur06
Nur06
Sezen aksu şarkılarını dinleyip aklınıza gelen kişiler için üzülmeyin.Gün gelicek herşeyin farkına varacaksınız. Üzüldüğünüz kişilerin bir damla göz yaşınıza bile değmeyeceğini anlayacaksınız. Umarım çok geç olmadan farkedersiniz.(dinlerken yorumu beğeninde bende tekrar tekrar dinlemiş olayım)
şarkılar
şarkılar
“Tanıdım yarandan” ,”Aynı silahtı beni vuran…” sözleri “İnsan ,yarası yarasına denk geleni sever ancak.” sözünü özetler gibi…Harikasın Sezen❤
Berkan Karabulut
Berkan Karabulut
'Aşk için ölmeli aşk o zaman aşk..' diyen aşk şarkılarının kraliçesi Sezen, 30 sene sonra 'Kimse ölmez aşktan, maşktan öyle gelir.' diyor. O da biliyor artık sevdaların bile eskisi gibi olmadığını..
En yeni Müzik
En yeni Müzik
Canım Sezen’im. Dön sahnelere, bu şarkılarını birlikte söyleyelim. Seninle “aykırı çiçek” söylemeden boşa yaşıyoruz❤️
Serhat Doğramacı
Serhat Doğramacı
İnsan cidden bir süre sonra aşk maşk aramıyor..
Özlem Ballı
Özlem Ballı
20 sene önce “Aşk ile büyüyorum” diye haykırıp şimdi “Belki de aşk lazım değildir” demek..ve yine o meşhur “Aşk için ölmeli aşk o zaman aşk” sözünden sonra “Kimse ölmez aşktan maşktan, öyle gelir”i savunmak.. Her kavramın anlamı değişiyor ya zamanla ya da insanla..
canan öztürk
canan öztürk
Meselenin hicbir zaman aşk olmadığını otuzlu yaşlarına doğru anlıyor insan....Mesele dostluk,güven, yol arkadaşlığı...💙
Fatih Yayla
Fatih Yayla
Yıllardır bıkıp usanmadan duygu yüklü şarkılar yazan,hayatımızın her aşamasında kendimizi içinde bulduğumuz,canımız Sezen Aksu.Allah ömrüne ömür katsın.
Rüveyda Erdal
Rüveyda Erdal
20 yıl önce " aşk ile büyüyorum" diyip şimdi ise "belkide aşk lazım değildir" diyen Sezen Aksu bazen her şey değişiyor bi insanla aynen öyle işte ...
Tayfun ZORBEY
Tayfun ZORBEY
"Ve kitabın sonu şöyle bitiyordu;
Sevval
Sevval
“Ve Tanrı fısıldadı; “Seni en çok korktuğun şeyle sınayacağım. Kalbinin sıkışmasına, nefes alamamana neden olsa da yaşamanı gerektirecek şeyle büyüteceğim seni. Cehennemin en güzel köşesinden cenneti izlettireceğim sana. Onu izlemeni fakat dokunamamanı sağlayacağım. İçten içe yanmanı bekleyeceğim. Zaafını kabullenmeni umut edeceğim. Seni bütün güzelliklerden soyutlayıp kafese kapatacağım. Soyutlanmanı ve hissizleşmeni bekleyeceğim. Sonra karşına çıkacak. Sana ruh verecek. Karanlığına ışık tutacak. İşte sen bununla cezalandırılacaksın, ademoğlu. Seni aşkınla sınayacağım.”
Emir Koyu
Emir Koyu
Sezenin yaşını almış,tecrübeli,oturaklı yıllarının parçaları bunlar.Döküyor ağzından teker teker gençlik duygularının yitip gittiğini...
Nik S. & K-H S.
Nik S. & K-H S.
Liebe Sezen! Du bist wahrhaftig einzigartig und es ist ein Genuss, immer und immer wieder Deine Lieder zu hören. Danke für Deine jahrelange, unermüdliche Bereicherung, mit der Du es immer schaffst, uns in eine Traumwelt zu versetzen und uns in vielen Deiner atemberaubenden Songtexte wiederzufinden um darin zu erkennen, dass wir in einer sich so rasant fortschreitenden Zeit, doch noch Gefühle für das menschliche, für das Gute, kurz gesagt, für die LIEBE mit all seinen Fassetten berührbar und greifbar sind. Mit größtem Respekt und Anerkennung und mit der Hoffnung, dass Du Deinen Fans noch sehr sehr lange treu bleibst. Nik
Irmak Şengül
Irmak Şengül
İnsanlığınız , hayata bakış açınız , düşüncelerinizin olgunluğu.
Ömer Ceylan
Ömer Ceylan
Canım Sezen’im. Dön sahnelere, bu şarkılarını birlikte söyleyelim. Seninle “aykırı çiçek” söylemeden boşa yaşıyoruz❤️
deniz tuzu
deniz tuzu
"Sıcacık bir el yeter" o kadar haklı bir cumle ki...ask cok guzel evet ama bizim asıl sevgi, guven ve huzura ihtiyacımiz var. sıcacık bir elin verdigi dostluğa ihtiyacımız var.
Taylan Çur
Taylan Çur
30 sene önce " Aşk için ölmeli aşk o zaman aşk" diye haykıran Sezen şimdi "Kimse ölmez aşktan maşktan" diyor... Artık hiçbirşeyin eskisi gibi olmadığını ve asla olamayacağını ne güzel özetlemiş. Öpünde geçsin..
Süleyman Karakaya
Süleyman Karakaya
'Aşk için ölmeli aşk o zaman aşk..' diyen aşk şarkılarının kraliçesi Sezen, 30 sene sonra 'Kimse ölmez aşktan, maşktan öyler gelir.' diyor. O da biliyor artık sevdaların bile eskisi gibi olmadığını..
Gülhan Pehlivan
Gülhan Pehlivan
Sezen hanım sizin şarkılarınızla büyümüş bir kişi olarak kendimi en şanslı nesil olarak görüyorum. Bir insan bir şarkıyı dinlerken bütün ruhuyla ,kalbiyle hatta hatta bütün bedeniyle o şarkıyı hissedermi ? Ben hissediyorum ve sizi yürekten ama çok yürekten alkışlıyorum...iyiki ama iyiki varsınız..sizi çok ama çok seviyorum